ارسال واکسن کرونا به کوریای شمالی آغاز شد

سازمان جهانی صحت از آغاز بارگیری واکسن کرونا به مقصد کره شمالی از طریق بندر دالیان چین خبر داد.

به گزارش کتبل۲۴، به نقل از یونهاپ، سازمان  جهانی صحت از آغاز بارگیری واکسن کرونا به مقصد کوریای شمالی از طریق بندر دالیان چین خبر داد.

بر اساس این گزارش، سازمان بهداشت صحت با انتشار گزارش هفتگی خود در خصوص تأمین واکسن کرونا برای کشورهای مختلف جهان اعلام کرد: به منظور برآورده ساختن نیاز اساسی کره شمالی به واکسن کرونا، سازمان بهداشت جهانی بارگیری (واکسن‌ها) را از بندر دالیان آغاز کرده است.

سازمان جهانی صحت همچنین اعلام کرد که فرآیند انتقال واکسن به کوریای شمالی از تاریخ ۲۰ سپتامبر آغاز شده ولی با اینحال هیچ گونه اطلاعات دقیقی در خصوص برند واکسن‌ها و کشور سازنده آنها اعلام نکرده است.

لازم به ذکر است پیشتر، کوریای شمالی قبول کمک‌های بین‌المللی برای تأمین واکسن کرونای مورد نیاز مردم این کشور را رد کرده بود و این نخستین محموله واکسن است که ظاهراً با موافقت پیونگ یانگ به سمت این کشور روانه شده است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *