امارات دو موشک حوثی‌ها «رهگیری و منهدم» کرد

امارات عربی متحده می‌گوید که دو موشک بالستیک حوثی‌ها را بر فراز آسمان ابوظبی رهگیری و منهدم کرده است.

به گزارش کابل۲۴ به نقل از یورونیوز، همزمان وزیر دفاع عربستان سعودی نیز گفت که نیروهای نظامی این کشور موفق شده‌اند حمله موشکی از یمن به جنوب عربستان را خنثی کنند.وزارت دفاع امارات روز دوشنبه در بیانیه‌ای گفته است که بقایای موشک‌های بالستیک یمنی‌ها در اطراف ابوظبی سقوط کرده‌اند.

همزمان، ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی در یمن نیز اعلام کرد که پدافند سعودی سحرگاه امروز یک موشک بالستیک را که به سمت منطقه عسیر در جنوب این کشور شلیک شده بود را منهدم کرده است.

این ائتلاف در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو بنگلادشی و یک سودانی در این حمله زخمی شده‌اند و قطعات موشک به هنگام سقوط به منطقه صنعتی ظهران الجنوب به برخی مغازه‌ها و خودروها آسیب رساند.

سخنگوی شبه‌نظامیان حوثی یمن نیز بدون اشاره به جزئیات گفته که آنها حملاتی را علیه امارات و عربستان سعودی انجام داده‌اند.

شبکه تلویزیونی المسیره که توسط حوثی ها اداره می شود، گفته که این گروه در بحبوحه نگرانی از تشدید بیشتر تنش ها در جنگ یمن، جزئیات یک «عملیات نظامی گسترده» علیه عربستان سعودی و امارات را ظرف چند ساعت آینده اعلام خواهد کرد.

در واکنش، شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه و در جریان یک نشست فوق‌العاده پشت درهای بسته با صدور قطعنامه‌ای حمله مرگ‌بار حوثی‌ها به ابوظبی را محکوم کرد.

امارات: آماده پاسخگویی هستیم

وزارت دفاع امارات در بیانیه خود تاکید کرده است که «آماده مقابله با هرگونه تهدید است و همه اقدامات لازم را برای محافظت از کشور در برابر هر نوع حمله‌ای انجام می دهد.»

ائتلاف نظامی به رهبری عربستان در یمن گفته است که اقدامات عملیاتی خود را مطابق با مقررات بشردوستانه بین المللی برای محافظت از غیرنظامیان انجام خواهد داد. ادعایی که بارها از سوی نهادهای حقوق بشر و دیگر نهادهای مستقل رد شده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ویدئوهای منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که آسمان پایتخت امارات قبل از طلوع آفتاب روز دوشنبه روشن شده و نقاط نورانی شبیه موشک‌های رهگیر در آسمان دیده می‌شوند.

شلیک این دو موشک باعث شد که برای حدود یک ساعت، تردد به فرودگاه بین‌المللی ابوظبی، آشیانه اصلی هواپیمایی الاتحاد مختل شود.

در روزهای اخیر ائتلاف به رهبری عربستان سعودی حملات هوایی به آنچه را که اهداف حوثی‌ها در یمن توصیف می کند، تشدید کرده است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *