انتشار فایل ویدیوئی از رهبرالقاعده

سرکرده شبکه تروریستی القاعده در تلاش برای پایان دادن به شایعه‌ها درباره مرگش ویدئوی جدیدی را از خود منتشر کرد.

به نقل از روسیا الیوم، «ایمن الظواهری»، رهبر سازمان تروریستی ‌القاعده روزگذشته -‌شنبه- ویدئوی جدیدی را در تلاش برای پایان دادن به شایعه‌ها درباره مرگش در بیستمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر منتشر کرد.

الظواهری در ویدئوی یک ساعته‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد‌، از حمله‌ای که توسط یک خودروی بمب‌گذاری‌شده در یکم ژانویه در منطقه «تل السمن» در استان رقه در شمال شرقی سوریه‌، انجام شد و عناصر «حراس الدین» وابسته به گروه القاعده مسئولیت آن را به عهده گرفته بودند، تقدیر کرد.

الظواهری گفت: «مرحله کنونی ما را ملزم می‌کند که دشمن را به گونه‌ای تحت فشار قرار دهیم که با مشکلات اقتصادی و نظامی گریه و ناله کند.‌ یکی از برجسته‌ترین عملیات در این زمینه تل السمن است».

او همچنین در این فایل ویدیوئی به خروج آمریکا از افغانستان اشاره کرد، اما حرفی از کنترل مجدد طالبان بر کابل نزد.

الظواهری در سال ۲۰۱۱ پس از هلاکت «اسامه بن لادن» به دست نیروهای عملیات ویژه آمریکا در مخفیگاه خود در پاکستان‌، رهبری القاعده را بر عهده گرفت.

برخی گزارش‌ها در ماه نوامبر از مرگ الظواهری به صورت طبیعی خبر داده بودند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *