ایلان ماسک چند میلیارد دالر مالیه می‌دهد؟

ایلان ماسک ثروتمندترین مرد دنیا و مدیرعامل شرکت تسلا گفت “۱۱ میلیارد دالر مالیات” برای سال جاری میلادی (۲۰۲۱) پرداخت می‌کند. مالیات آقای ماسک اخیرا در شبکه‌های اجتماعی یکی از موضوع‌های داغ بوده است.

ایلان ماسک

ایلان ماسک ثروتمندترین مرد دنیا و مدیرعامل شرکت تسلا گفت “۱۱ میلیارد دالر مالیات” برای سال جاری میلادی (۲۰۲۱) پرداخت می‌کند. مالیات آقای ماسک اخیرا در شبکه‌های اجتماعی یکی از موضوع‌های داغ بوده است.

پس از آنکه مجله تایمز هفته پیش آقای ماسک را چهره برتر سال معرفی کرد، الیزابت وارن سناتور دموکرات در توئیتر نوشت بهتر است نظام ناعادلانه مالیاتی اصلاح شود تا شخصیت سال “واقعا مالیات بدهد و به هزینه دیگران زندگی نکند. ”

ایلان ماسک هم در پاسخ در توئیتر نوشت: “برای کسانی که نگرانند، من برای مالیات امسال ۱۱ میلیارد دالر پرداخت خواهم کرد”، بیش از هر شهروند دیگر آمریکایی “در تاریخ این کشور. ”

آقای ماسک موسس شرکت موترسازی تسلا و شرکت فناوری‌های اکتشاف فضایی “اسپیس ایکس” امسال ثروتمندترین فرد جهان لقب گرفت.

بلومبرگ ثروت او را ۲۴۳ میلیارد دالر اعلام کرد، در حالیکه ارزش تسلا ۱۰۰۰ میلیارد دلار و ارزش شرکت اکتشاف فضایی او ۱۰۰ میلیارد دالر برآورد شده است.

جو بایدن رئیس جمهوری امریکا در صدد است مالیات ثروتمندان آمریکایی را افزایش دهد هر چند این طرح در کنگره آمریکا متوقف مانده است.

بعضی سناتور‌های امریکایی نظیر خانم وارن نه تنها از مالیات بر درآمد ابرثروتمندان آمریکایی حمایت کرده‌اند بلکه خواهان مالیات بر دارایی‌های غیرنقدی نظیر سهام هم هستند.

بسیاری از شهروندان ثروتمند امریکایی مستقیما حقوق نمی‌گیرند که بتوان بعنوان درآمد از آن مالیات کسر کرد. در عوض آن‌ها درایی‌های خود را به شکل سهام یا سرمایه‌گذاری‌های دیگر درمی‌آورند و از آن‌ها بعنوان وثیقه برای گرفتن وام استفاده می‌کنند.

بیش از یک ماه پیش ایلان ماسک در یک نظر سنجی در توئیتر از کاربران خواست نظر خود را درباره فروش مقداری از سهام تسلا برای پرداخت مالیات اعلام کنند که در پایان بیشتر کاربران موافق بودند. او گفته بود که به نتیجه این نظرسنجی پایبند خواهد ماند.

پیش‌بینی می‌شود اگر طرح “مالیات میلیاردرها” تصویب شود، شامل حال حدود ۷۰۰ میلیاردر در امریکا شود.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *