ترامپ: موجب خنده کل جهان شده‌ایم

دونالد ترامپ گفت، سرسخت‌ترین کشوری که در دوره ریاست جمهوری‌اش با آن دست و پنجه نرم کرده نه روسیه، چین یا کوریای شمالی بلکه خود امریکا بوده است. او دولت بایدن را هم به “بی‌کفایتی” متهم کرد.

به گزارش کابل۲۴، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری سابق آمریکا در جمع حامیانش با عنوان “آمریکا را نجات دهید” اظهار کرد: این جمعیت سمبل بزرگ اتفاقی است که افتاده زیرا مردم تشنه دانستن حقیقت هستند. آنها می‌خواهند که کشورشان را پس بگیرند.

من می‌خواهم که کشور آنها را از وضعیت مرزهای باز و انتخابات بد بازیابی کنم و ما همواره کشوری زیبا و برخوردار از انتخابات عادلانه را در خاطر داریم و هم‌اکنون از بابت دلایل فراوانی مایه خنده در کل جهان شده‌ایم.

به ادعای این رئیس جمهوری سابق امریکا، در دوره ریاست جمهوری او امریکا هیچ مشکلی با روسیه و اوکراین، یا تایوان و یا شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین نداشت.

او اظهار کرد: پوتین نه تنها اوکراین را تهدید می‌کند، بلکه اکنون تهدید می‌کند که به کوبا و ونزوئلا هم می‌رود، این عدم احترام است در حالی که ما هرگز چنین مشکلی نداشتیم، داشتیم؟ هیچ مشکلی در آن زمان با پوتین و اوکراین در کار نبود. هیچ مشکلی با شی جینپینگ در تایوان در کار نبود.

ترامپ ادعا کرد: هم‌اکنون چین،‌ روسیه و ایران دست به تجاوزگری و تحریک می‌زنند؛ آنها تا همین یک سال قبل هم جرات انجامش را نداشتند. آنها هرگز هیچ یک از این کارها را نمی‌کردند. آنها حالا دارند ما را بازیچه قرار می‌ دهد.

همچنین به نظر می‌رسد ترامپ در صحبت‌هایش اشاره‌ای به احتمال نامزدی مجددش برای ریاست جمهوری در انتخابات دو سال دیگر آمریکا داشت. او گفت: معتقدم که سال ۲۰۲۴ حتی سال مهم‌تری خواهد بود و سالی است که قرار است ما در آن سنا و مجلس نمایندگان را پس بگیریم و آمریکا را پس خواهیم گرفت. این بسیار مهم است. و در سال ۲۰۲۴ ما کاخ سفید را پس خواهیم گرفت.

ترامپ در اولین گردهمایی خود در سال برگزاری انتخابات میان‌دوره کنگره امریکا که در ایالت آریزونا برگزار کرد، از این فرصت برای حمله به جو بایدن، رئیس جمهوری فعلی امریکا بهره برد و همچنان به تکرار ادعاهای خود درباره تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ پرداخت.

دونالد ترامپ در سخنرانی در فلورانس به موضوعات زیادی از جمله همه‌گیری ویروس کرونا، اقتصاد، سیاست خارجی و جرایم در آمریکا اشاره کرد. او با اشاره به دولت بایدن گفت: در واقع آنها بی‌کفایت هستند.

این رئیس پیشین کاخ سفید همچنین از این سخنرانی برای حمله به دکتر آنتونی فائوچی، مشاور ارشد پزشکی بایدن که در دولت خودش هم با او کار ‌کرده، استفاده کرد. ترامپ گفت: بایدن او را به این شخص تبدیل کرده است. او مثل پادشاه است. فائوچی، پادشاه است.

این صحبت‌های ترامپ جمعیت مستمعین را به سر دادن شعار “او را زندانی کنید” وا داشت.

ترامپ همچنین در ادامه این سخنرانی به کمیته منتخب مجلس نمایندگان برای تحقیق درباره حمله ششم ژانویه حامیانش به کنگره که از آن به عنوان “کمیته غیرمنتخب نان به نرخ روز خورهای سیاسی” یاد کرد، حمله کرده و آنچه را که “رفتار غیرانسانی” با افراد دستگیر شده در زمان حمله به کنگره خواند، محکوم کرد.

او اظهار کرد: چه اتفاقی برای آن افراد در آن زندان‌ها می‌افتد؟ چرا آنها این کار را با طرفداران جنبش‌های آنتیفا و جان سیاه‌پوستان مهم است، انجام نمی‌دهند؟ دموکرات‌های حزب‌محور بازداشت نامحدود آنها بدون محاکمه را جشن گرفتند.

این تجمع در حالی برگزار می‌شود که جمهوریخواهان به طور فزاینده‌ای با نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات میان دوره‌ای در ماه نوامبر نسبت به دورنمای پیش رو ابراز خوش‌بینی می‌کنند. در این انتخابات، به ویژه آریزونا میدان نبرد مهمی خواهد بود.

ترامپ در جمع حامیانش گفت: ۲۰۲۲، به‌رغم اینکه تاکنون یک فاجعه کامل برای کشور بوده است، قرار است برای مردم این ایالت سال بزرگی باشد.

او حمایتش را از کری لیک، نامزد جمهوری‌خواهان برای فرمانداری این ایالت ابراز کرده اما هنوز در انتخابات مقدماتی مربوط به سنا در این ایالت از نامزدی حمایت نکرده است. تعدادی از جمهوری‌خواهان از جمله مارک برنوویچ دادستان کل این ایالت، جیم لامون و بلیک مسترز که در راهپیمایی روز شنبه حضور داشتند، در این رقابت شرکت می کنند.

رئیس جمهوری سابق امریکا گفت که نامزد مورد حمایتش در انتخابات مقدماتی را “در زمان مناسب” اعلام خواهد کرد. او هشدار داد که “جمهوری‌خواهان ضعیف” که تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ یا وضعیت موجود در مرزها را تصدیق نمی‌کنند، در انتخابات شکست خواهند خورد. ترامپ سخنرانی خود را با پیش‌بینی اینکه جمهوری‌خواهان در انتخابات میان‌دوره ماه نوامبر و با شروع از آریزونا، پیروز خواهند شد، به پایان رساند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *