خلیل‌زاد در کابل با عبدالله دیدار کرد

زلمی خلیلزاد؛ نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان در کابل با عبدالله عبدالله؛ رییس شورای عالی مصالحه دیدار کرد.طبق اعلامیه شورای عالی مصالحه، خلیلزاد و هیأت همراهش صبح امروز (دوشنبه، ۱۱ حوت) با عبدالله دیدار کرده است.

در این دیدار دو طرف در باره‌ مذاکرات صلح، بازنگری توافقنامه‌ و روند مذاکرات صلح از سوی اداره‌ جدید امریکا، تسریع روند مذاکرات صلح، دور دوم مذاکرات در دوحه، کاهش خشونت‌ها، راه‌های پیش‌رفت در مذاکرات صلح و دست‌یافتن به صلح دایمی بحث و تبادل نظر کردند.

قرار است خلیلزاد همراه با تیم‌اش، به دوحه و دیگر کشورهای منطقه‌‌ نیز سفر کند.

وزارت خارجه امریکا می‌گوید، خلیلزاد در مورد صلح با مقامات دولت افغانستان و نمایندگان طالبان و همچنین کشورهای منطقه که منافع آن‌ها به یک توافق سیاسی عادلانه و صلح پایدار در افغانستان گره خورده است، گفتگو خواهد کرد.

ماموریت جدید خلیلزاد در حالی آغاز شده که نمایندگان دولت و گروه طالبان پس از نزدیک به دو ماه توقف دوباره روند گفتگوهای صلح در دوحه را از سر گرفته‌اند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *