خودکشی۵۸۰ سرباز امریکایی در سال۲۰۲۰

۵۸۰ سرباز ارتش امریکا در سال ۲۰۲۰ خودکشی کردند. این به معنای افزایش میانگین خودکشی در بین سربازان تا ۴۱.۴ درصد در عرض ۵ سال است.
به گزارش کابل۲۴ به نقل از آناتولی، این رقم بر اساس گزارش سالانه وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) که روز پنجشنبه در مورد خودکشی در ارتش منتشر شد، به دست آمده است.

در این گزارش آمده است که میزان خودکشی در میان سربازان عادی در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال قبل ۹.۱ درصد و بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰، ۱۵.۳ درصد افزایش داشته است.

بر اساس همین گزارش، میزان خودکشی در بین نیروهای ذخیره در سال گذشته ۱۹.۲ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ افزایش داشته، در حالی که همین میزان در بین نیروهای گارد ملی ۳۱.۷ درصد در مدت مشابه افزایش یافته است.

این گزارش همچنین نشان داد که ۵۸۰ سرباز در سال گذشته در میان سربازان عادی، نیروهای ذخیره و گارد ملی خودکشی کرده‌اند و میزان خودکشی در میان سربازان عادی در مدت ۵ سال ۴۱.۴ افزایش یافته و به این ترتیب ۲۸ خودکشی در هر ۱۰۰.۰۰۰ نفر ثبت شده است.

لوید آستین، وزیر دفاع امریکا در اظهارنظر در مورد این گزارش، در اظهارات رسانه‌های محلی گفت: “نتایج نگران کننده است. آمار خودکشی در میان سربازان ما و خانواده‌های آنها هنوز بسیار بالا است و همه چیز در مسیر درست پیش نمی‌رود.”.

چندی پیش یک سرباز که به تازگی از افغانستان بازگشته بود نیز خودکشی کرد. او ۲۴ سال سن داشت و به تازگی از جنگ افغانستان بازگشته بود.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *