درخشش آلابا در الکلاسیکو

در حالی که بارسلونا برای جایگزینی کاپیتان سابق خود تلاش می‌کند، به نظر می‌رسد که لوس بلانکوس با جذب ستاره اتریشی این کار را انجام داده است.

ریک شارما – گل : رئال مادرید و بارسلونا هر دو کاپیتان‌های افسانه‌ای خود را در تابستان از دست دادند و سرخیو راموس و لیونل مسی به عنوان یک زوج فیلم غیرمحتمل عازم پاریس شدند.

به این ترتیب، صفحه اول AS روز یکشنبه، “ال کلاسیکو جدید” را نوشته بود اما در حالی که شماره 10 کاتالان‌ها هرگز نمی‌تواند واقعاً جایگزین داشته باشد، داوید آلابا نشان داد که چرا او در حال موفقیت فوری با لوس بلانکوس است، با نشانه‌هایی از راموس که برنده بازی در هر دو سمت انتهای خط دفاعی بود.

راموس علیرغم بازی در دفاع میانی، رهبر رئال مادرید بود و نقش مهمی در حمله داشت و در بازی‌های بزرگ گلزنی می‌کرد و به نظر می‌رسد که مدافع اتریشی خود را جانشینی توانا نشان خواهد داد.

او به مادرید کمک کرد تا چهارمین برد متوالی مقابل بارسا را ​​ثبت کند که بهترین عملکرد آنها برابر رقبای اصلی خود از سال 1965 تا به امروز بود. این ضربه عالی آلابا بود که راه را برای پیروزی 2-1 مادرید مقابل بارسا در بعدازظهر یکشنبه هموار کرد و میهمان را درصدر جدول قرار داد و تیم رونالد کومان را به رده هشتم فرستاد.

بارسلونا با دو برد در دو بازی اخیر خود وارد ال کلاسیکو شد که اولین پیروزی متوالی آنها در این فصل بود، اما عملکرد ضعیف مقابل دیناموکیف در اواسط هفته چیزهای زیادی را باقی گذاشت. نیوکمپ نیمه خالی آن بازی را تماشا کرد، اما جمعیت برای بازی روز گذشته دو برابر شد. با این حال، این کمترین حضور تماشاگران در کلاسیکو به میزبانی نیوکمپ از سال 1988 بود که نشان دهنده وضعیت ضعیف بلوگرانا در آن است.

با شنیدن سرود ملی کاتالونیا، Els Seguidors، بارسلونا اگر نگوییم عالی اما با اشتیاق وارد بازی شد. آن روزها دیگر گذشته است، حداقل در حال حاضر، بدون شک رونالدینیو، دکو، کارلس پویول و لوئیس انریکه در مورد اشتیاق گذشته در جایگاه ویژه صحبت می‌کردند. آن مجموعه از اسطوره های بارسلونا ممکن است از گل اول رئال مادرید لذت نبرده باشد، اما حداقل کیفیت ضربه را تصدیق خواهند کرد.

این در واقع به مانند یک عمل جراحی بود که توسط پزشکان وینیسیوس جونیور، رودریگو و آلابا انجام شد. این یکی از معدود حرکات “بی نقص” بازی بود که در میان اشتباهات زیاد توسط هر دو طرف به هنگام بازی انجام شد.

این گل دیدنی با چرخاندن توپ در لبه محوطه جریمه مادرید توسط ممفیس دیپای آغاز شد و وینیسیوس اسکار مینگئزا را از پیش رو برداشت و سپس با یک پاس خوب در کنار زمین به رودریگو استعداد خود را نشان داد. او آلابا را در فضا جستجو کرد و ستاره سابق بایرن مونیخ، با دقت هدایت شده مثل لیزر، با شوتی بی نظیر مارک آندره تراشتگن را پشت سر گذاشت.

بارسا پاسخی به آن نداد. جایگزینی بهترین بازیکن تاریخ باشگاه نیاز به انجام دادن چنین کاری دارد. آنسو فاتی پیراهن شماره 10 مسی را می‌پوشد، اما قابل درک است که این بازیکن جوان راه زیادی برای پر کردن جای کفش‌های ستاره آرژانتینی در پیش دارد. آنسو و ممفیس در مقابل گل آلابا که در حال حاضر برای مادرید بسیار حیاتی است، ساکت ماندند. مدافع نسبت به فرار آن‌ها با و بدون توپ هوشیار بود و بسیار سختگیرتر از مینگئزا نسبت به وینیسیوس عمل می‌کرد.

این بازیکن برزیلی، به نوبه خود، در تمام مدت یک مهره آزاردهنده ثابت در سمت راست خط دفاعی بارسا بود، مینگئزا برای سرعت بهتر خود نسبت به سرجی روبرتو انتخاب شد، اما همچنان نتوانست با وینگر تیمش هماهنگ شود. او در نیمه دوم از ترکیب خارج شد و سرجینو دست به عقب رفت تا به کنترل وینیسیوس کمک کند. وقتی خطای دست روی پاس به عقب به وینیسیوس اجازه ورود به محوطه جریمه را داد، تقریباً نتیجه معکوس داشت چون سرعت دست به او اجازه داد تا به موقع عمل کند و توپ را دفع کند.

قبل از گلزنی لوکاس واسکز روی ریباند ضربه آسنسیو، موقعیت‌هایی در هر دو تیم وجود داشت. سرخیو آگوئرو تعویض طلایی شد چون در دقیقه 97 گلزنی کرد، اما برای بارسلونا بی دندان که فاقد رهبر و قدرت یک ابرستاره بود، خیلی دیر و بی فایده بود. آلابا هر دو نکته لازم در حمله و دفاع را برای رئال مادرید به ارمغان می‌آورد و در اینجا آن‌ها را به پیروزی رساند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *