سامسونگ از یک دوربین با قدرت چشم انسان رونمایی کرد

شرکت سامسونگ به طور رسمی اعلام کرد که در حال توسعه نسل جدیدی از دوربین با نام ISOCELL GWB است که نوید ارائه تصاویری شبیه به چشم انسان را می‌دهد.
شرکت سامسونگ الکترونیکس به طور رسمی اعلام کرد که در حال توسعه یک دوربین جدید با نام ISOCELL GWB است که می‌تواند تصاویری شبیه به تصاویری که چشم انسان ایجاد می‌کند، ارائه دهد.

به گزارش کابل۲۴، سامسونگ طی یک وبیناری که توسط وبسایت TECNO Mobile میزبانی شده بود، تایید کرد این شرکت در حال کار بر روی اولین سنسور دوربین ISOCELL خود با مدل رنگی RGBW است. این سنسور ISOCELL GWB نام دارد و با رزولوشن ۶۴ مگاپیکسلی عرضه خواهد شد که شایعات قبلی در مورد داشتن رزولوشن ۵۰ مگاپیکسل را خنثی می‌کند.

سنسور ISOCELL GWB توسط معاون و رئیس بخش تحقیق و توسعه سامسونگ الکترونیکس چین، معرفی شد که آن را «شبیه‌ترین حسگر تصویری به چشم انسانی» نامید. این قابلیت از طریق الگوی فیلتر رنگی RGBW امکان پذیر شده است که در آن یک پیکسل سفید جدید حساسیت به نور سنسور را برای عکس  در نور کم بیشتر بهبود می‌بخشد و در عین حال دقت رنگ را نیز افزایش می‌دهد.

سامسونگ سنسور ISOCELL GWB را با همکاری شرکت چینی گوشی‌های هوشمند TECNO Mobile توسعه داده است، که این احتمال را مطرح می‌کند که این حسگر در اوایل سال آینده بر روی یک گوشی هوشمند TECNO قرار گیرد. با این حال، سنسور جدید سامسونگ منحصر به گوشی‌های هوشمند برند TECNO باقی نخواهد ماند و مارک‌های دیگر نیز باید بتوانند از آن بهره‌مند شوند. گفتنی است، سنسور ۶۴ مگاپیکسلی RGBW تنها دوربین ویژه‌ای نیست که سامسونگ در حال حاضر روی آن کار می‌کند. شایعات حاکی از آن است که یک سنسور ۵۰ مگاپیکسلی RGBW نیز قرار است سال آینده پس از راه اندازی GWB ارائه شود.

در مورد تاریخ عرضه سنسور ISOCELL GWB باید گفت که این دوربین با مشخصات دوربین فاش شده سری گلکسی S22 مطابقت ندارد چراکه انتظار می‌رود مدل S22 Ultra با دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی عرضه شود در حالی که مدل‌های استاندارد S22 و +S22 طبق گزارش‌ها از سنسور‌های ۵۰ مگاپیکسلی استفاده خواهند کرد. بنابراین، قهرمان ۶۴ مگاپیکسلی ما احتمالاً اولین نمایش خود را در رویداد آینده Galaxy Unpacked در ماه فوریه انجام نخواهد داد.

منبع: gizmochina

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *