ساعت دزدیده شده مارادونا از هند پیدا شد

پولیس هند می‌گوید ساعت مچی متعلق به دیگو آرماندو مارادونا، اسطوره فقید فوتبال جهان را پیدا کرده است.

پولیس هند می‌گوید ساعت مچی متعلق به دیگو آرماندو مارادونا، اسطوره فقید فوتبال جهان را پیدا کرده است.

بهاشکار جویتی ماهانتا، فرمانده پولیس ایالت آسام در شمال شرقی هند با بیان این مطلب تایید کرد ساعت لوکس برند Hublot که تصویر حک شده و امضای مارادونا را در خود دارد در خانه یک مرد جوان هندی در منطقه سیواساگار این کشور پیدا شده است.

بر اساس اعلام نیرو‌های پولیس فرد سارق به عنوان نیروی امنیتی در یک کمپانی در دبی فعالیت می‌کرده و آنجا توانسته بوده ساعت مارادونا را بدزدد و با خود به هند بیاورد.

ساعت متعلق به مارادونا از نسخه‌های سفارشی و محدودی بوده که کمپنی هوبلو سوئیس تولید کرده است. پولیس می‌گوید این ساعت در صندوق امانات شرکتی که سارق در آن کار می‌کرده قرار داشته است.

وازید حسین که ۳۷ سال دارد سارق این ساعت باارزش است و روز شنبه در خانه‌اش توسط نیرو‌های پلیس دستگیر شد و ساعت معروف هم در منزل این فرد پیدا شد.

پولیس می‌گوید با دریافت اطلاعات لازم تحقیقات مربوط به این فرد را آغاز کرده و پس از چندین روز جستجو موفق شده ساعت ۴ صبح این فرد را دستگیر کند. همچنین گفته می‌شود پلیس محلی با نیرو‌های پلیس دبی در ارتباط بوده‌اند.

رئیس پولیس منطقه آسام با ابراز خوشحالی از یافتن این ساعت در توییتر آن‌را را یک «موفقیت همکاری‌های بین‌المللی» برشمرد.

دیگو آرماندو مارادونا، اسطوره فقید فوتبال دنیا حدود یک سال قبل به صورت ناگهانی درگذشت و دنیای فوتبال را از حضور خود محروم کرد.

این قهرمان ملی آرژانتین معمولا عادت داشت دو ساعت به دست خود ببندد که این موضوع هم حواشی زیادی با خود به همراه داشت و برخی او را به انجام تبلیغات بیش از اندازه برای شرکت‌های تجاری محکوم می‌کردند. هرچند در مقابل برخی می‌گفتند یکی از ساعت‌های او به وقت آرژانتین تنظیم است و دیگری به زمانی که او در آن کشور حضور داشت.

مارادونا بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۸ در امارات زندگی می‌کرد و چند سالی هدایت تیم‌هایی از فوتبال این کشور را برعهده داشت. با توجه به خاص بودن طراحی و ساخت ساعت متعلق به مارادونا، قیمت آن به صورت دقیق مشخص نیست، اما مدل‌هایی مشابه با آن از سوی شرکت ساعت‌سازی سوئیسی هوبلو بین ۲۲ تا ۳۰ هزار دالر قیمت دارد

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *