شرکت امریکایی طیاره‌هایش را با لیزر ضد موشک مجهز می‌کند

نشریات مختلف گزارش داده اند فدکس از سازمان هوایی فدرال آمریکا درخواست تجهیز ناوگان ایرباسA321-200 خود به سیستم لیزر ضدموشک کرده است.

به گزارش کابل۲۴ به نقل از انگجت، به زودی جت های شرکت پستی فدکس به اسلحه های دفاعی مجهز می شوند.

سیستم لیزر ضدموشک با هدایت انرژی لیزر مادون سرخ به سمت موشک های روبرو، ردیابی موشک های گرماجو را مختل می کند.

شرکت پستی امریکایی به چند رویداد خارجی اشاره کرده که طی آن مهاجمان از سیستم های دفاعی هوایی قابل حمل علیه هواپیماهای تجاری استفاده کرده اند. فدکس درخواست برای ثبت سیستم لیزری را در اکتبر۲۰۱۹ میلادی ثبت کرده است.

سازمان هوانوردی فدرال امریکا تصمیم دارد این درخواست را تایید کند اما پیشنهاد کرده قبل از آنکه لیزرها وارد مرحله عملیاتی شوند، شرایط خاصی در نظر گرفته شود. این سیستم نیازمند قابلیت های محافظتی است تا از فعال شدن آن روی زمین جلوگیری شود و به هواپیماهای دیگر یا افراد آسیب نرساند.

البته این طرح از جمله استفاده از اقدامات مقابله ای پدیده تازه ای نیست. برخی هواپیماهای تجاری امریکا از ۲۰۰۸ میلادی سیستم های ضد موشک را به کار گرفته اند.

همچنین فدکس به آزمایش سیستم اقدام متقابل شرکت نورث تروپ گرومن کمک کرد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *