طالبان: برای مهار بیکاری، کارخانه پروسس چرس می‌سازیم

وزارت داخله «امارت اسلامی» اعلام کرد که نماینده یک شرکت استرالیایی در دیدار با مسوولان معینیت مبارزه با مواد مخدر این وزارت درباره ایجاد شرکت پروسس چرس در افغانستان گفتگو کرده‌است. این وزارت گفته که قرارداد با این شرکت طی مراحل شده و پروژه پروسس چرس به زودی افتتاح می‌شود تا برای شهروندان «اشتغال» ایجاد شود.

سعید خوستی؛ سخنگوی وزارت امور داخله، امروز چهارشنبه، ۳ قوس در صفحه توییترش نوشته‌است که شرکت «Cpharm» استرالیا می‌خواهد در افغانستان کارخانه پروسس چرس ایجاد کند.

او افزوده که با ایجاد این کارخانه، این گیاه در افغانستان تنها به همین مرکز صنعتی فروخته خواهد شد و آن‌ها از این گیاه دارو و یک نوع «کرم» خواهند ساخت.

نماینده این شرکت گفته که در افغانستان ۲۰ جریب زمین چرس کاشته می‌شود؛ در حالی که نیاز این کارخانه ۳۰ جریب زمین مزرعه چرس است.

سخنگوی وزارت داخله گفته که شرکت استرالیایی در این پروژه ۴۳۰ میلیون دالر سرمایه‌گذاری می‌کند. به گفته وی، قرارداد با این شرکت به صورت کامل طی مراحل شده و به زودی پروژه پروسس این گیاه در کشور افتتاح می‌شود.

سعید خوستی تاکید کرده که با افتتاح این پروژه برای شمار زیادی از شهروندان کار ایجاد خواهد شد.

این در حالی است که در افغانستان، چرس مصرف صنعتی ندارد؛ اما به عنوان یک ماده مخدر، مورد استفاده صدها هزار معتاد است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *