عضو کنگره امریکا: شاید به افغانستان برگردیم

مایک والتز؛ عضو کنگره امریکا می‌گوید، فعالیت شاخه خراسان گروه داعش و القاعده در افغانستان همچنان در حال افزایش است و ایالات متحده شاید برای مبارزه با تروریزم به افغانستان بازگردد.

او امروز (پنج‌شنبه، ۱۸ قوس) در رشته توییتی در عین حال گفته‌است که ممکن‌ است سربازان امریکایی برای مقابله با داعش و القاعده به افغانستان برگردند.

عضو کنگره نوشته‌است: «ما ۱۹ سال اطلاعات حیاتی اطلاعاتی و عملیاتی از نیروهای خود در افغانستان داریم. مهم است که داده‌ها به درستی جمع‌آوری شده و برای سربازان آینده که ممکن است مجبور شوند برای مقابله با داعش و القاعده به عقب برگردند، قابل جستجو باشد.»

او علاوه کرده‌است که اکنون امریکا اطلاعات بسیار کمتری از افغانستان دارد.

والتز عضو کنگره امریکا اضافه کرده‌است: «از آن‌جایی که تهدیدهای داعش-K، القاعده و دیگران همچنان در حال افزایش است، ما باید برنامه‌های ضد تروریزم مشخصی برای پاسخگویی داشته‌باشیم.»

این مقام امریکایی همچنین گفته‌است که طالبان افغانستان متشکل از «قاتلان، اراذل و اوباش و تروریست‌هایی اند که با القاعده همسو هستند».

او پیشنهاد کرده تا زمانی که طالبان در افغانستان در قدرت هستند، کمک‌های امریکا به کابل صفر باشد.

والتز علاوه کرده‌است که چیزی به نام «تروریست میانه‌رو» وجود ندارد.

این مقام امریکایی در حالی درباره افزایش القاعده و داعش در افغانستان اظهار نظر می‌کند که طالبان می‌گویند، داعش و القاعده در افغانستان حضور ندارند و ارتباط آن‌ها با تروریزم قطع شده‌است.

این در حالیست که چندی پیش حامد کرزی رییس جمهوری پیشین افعانستان خواستار همکاری امریکا با طالبان شده بود.

نیروهای امریکایی در تاریخ ۳۱ آگوست سال جاری از افغانستان خارج شدند و نظام پیشین که تحت حمایت امریکا بود سقوط کرد و دولت طالبان روی کار آمد.

با گذشت نزدیک به ۴ ماه هیچ کشوری دولت طالبان را به رسمیت نشناخته است. دیروز یک رسانه هندی گزارش داده است نمایندگان طالبان در قطر با نماینده امریکا برای افغانستان دیدار کرده و وعده داده اند که حکومت همه‌شمول تشکیل می‌دهند.

 

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *