مدیرعامل بایننس هم به جمع ثروتمندترین مردان جهان پیوست

 مدیرعامل بایننس حوزه ارز دیجیتال به یکی از ثروتمندترین افراد روی زمین تبدیل شده است.

به گزارش کابل۲۴ و به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان، بر اساس محاسبات جدید از شاخص میلیاردرهای بلومبرگ که دوشنبه منتشر شد، «چانگ‌پنگ ژائو» (CZ) موسس و مدیرعامل صرافی ارز دیجیتال بایننس، با ثروت خالص دست‌کم ۹۶ میلیارد دلار به جمع میلیاردرهای برتر جهان پیوست.

ثروت پیش‌بینی‌شده ژائو اکنون با لری الیسون، بنیانگذار اوراکل رقابت می‌کند و از ثروت موکش آمبانی، سرمایه‌دار هندی که دارایی‌های او نیز در دو سال گذشته افزایش یافته است، پیشی می‌گیرد.

صعود این کارآفرین چینی – کانادایی نمادی از خلق سریع ثروت در دنیای پرشتاب ارزهای دیجیتال است.

سال گذشته، با افزایش ارزش سکه‌های مجازی، سایر بنیان‌گذاران ارزهای دیجیتال نیز از دستاوردهای بزرگی برخوردار شدند و ویتالیک بوترین، خالق اتریوم و برایان آرمسترانگ، بنیانگذار کوین‌بیس، هر دو به جمع میلیاردرها پیوستند.

سام بنکمن – فرید، مدیرعامل FTX، یکی دیگر از صرافی‌های ارزهای دیجیتال که توسط بایننس حمایت می‌شود، روز سه‌شنبه به «مقدار ببیمی‌سابقه‌ای از تولید ثروت که در چند سال گذشته در این صنعت رخ داده است» اشاره کرد.

فریدمن که خود یک میلیاردر جوان است، طی یک بحث مجازی در مجمع مالی آسیایی در هنگ‌کنگ گفت: «من فکر می‌کنم افراد زیادی هستند که سعی می‌کنند بفهمند با [آن] چه کنند.»

در پستی در توئیتر، ژائو نیز به نظر می‌رسد که این تمایز را تصدیق کرده است. او نوشت: «نگران رتبه‌بندی نباشید. روی تعداد افرادی که می‌توانید کمک کنید، متمرکز شوید.»

ژائو در توئیت دیگری در روز سه‌شنبه این موضوع را دنبال کرد و گفت: «نظر نامطلوب: به جای رتبه‌بندی ثروت، باید رتبه‌بندی تلاش‌های خیریه و بشردوستانه وجود داشته باشد.»

CZ در چین متولد و در ونکوور کانادا بزرگ شد. وی بعد از فارغ التحصیلی در دانشگاه مک گیل در مونترال، در مرکز نرم افزارهای تجاری نیویورک و توکیو مشغول به کار شد. چانگ پنگ ژائو در امر ساخت سیستم و زیرساخت‌های صرافی‌ها، سابقه‌ایی طولانی دارد. وی  در سال 2005، برای راه‌اندازی سیستم‌های فیوژن (Fusion Systems) به شانگهای نقل مکان کرد و در آنجا اقدام به راه‌اندازی سیستم‌های معاملاتی با حجم معاملات بالا، برای کارگزاران سهام کرد.

CZ پس از علاقه مند شدن به حوزه ارزهای دیجیتال، وارد تعدادی از پروژه‌های مربوط به کریپتو شد. وی در سال 2013 به عنوان سومین عضو به تیم Blockchain.com پیوست. در سال 2014 نیز، به عنوان مدیر تکنولوژی ارشد یکی دیگر از صرافی‌های معروف ارزهای دیجیتال به نام OKCoin، مشغول به کار شد.

یک سال بعد، چانگ پنگ ژائو به دلیل “اختلاف نظر در رابطه با هدف اصلی شرکت” از سمت خود استعفا نمود و پس از آن اقدام به راه‌اندازی یک استارتاپ جدید کرد. فعالیت اصلی این استارتاپ ارایه خدمات ابری در محل به اپراتورهای صرافی‌ها بود. وی سرانجام در سال 2017، تصمیم گرفت صرافی خودش یعنی بایننس را تاسیس کند. در نهایت، این صرافی بعد از جذب سرمایه‌ایی بالغ بر 15 میلیون دالر از طریق عرضه بایننس کوین یا  BNB، راه‌اندازی شد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *