وزارت دفاع افغانستان: 60 شبه‌نظامی طالبان در ولایات مختلف کشته شدند

وزارت دفاع افغانستان امروز دوشنبه 18 ژانویه 2021 با انتشار اطلاعیه‌‌هایی جداگانه اعلام کرد: طی 24 ساعت گذشته در درگیری میان نیروهای امنیتی کشور با شبه‌نظامیان گروه طالبان در ولایت‌‌های تخار٬ هلمند٬ هرات، قندهار و بدخشان 60 عضو این گروه کشته شدند.

در این اطلاعیه همچنین آمده است که طی شبانه روز گذشته٬ 23 عضو دیگر طالبان زخمی و مقادیر زیادی مهمات متعلق به این گروه نیز کشف و ضبط شده است.

طبق این اطلاعیه٬ 11 عنصر طالبان در حمله هوایی نیروهای مسلح افغانستان به مواضع این گروه در شهرستان راغستان ولایت بدخشان کشته شدند. از سوی دیگر در درگیری نیروهای امنیتی و دفاعی با گروه طالبان در شهرستان خواجه غار ولایت تخار 8 طالب کشته و 7 تن دیگر مجروح شدند.

همچنین در حملات مسلحانه طالبان به پاسگاه نیروهای امنیتی در شهرستان نهرسراج ولایت هلمند٬ 5 عنصر این گروه از پای درآمدد. از سوی دیگر در درگیری طالبان با نیروهای دولتی در شهرستان‌های کشک کهنه و اوبه ولایت هرات نیز 11 عضو این گروه کشته و 8 تن دیگر زخمی شدند.

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که در عملیات نیروهای مسلح این کشور علیه گروه طالبان در شهرستان‌های ژیری و ارغنداب ولایت قندهار٬ 25 شبه نظامی طالبان کشته و 8 تن دیگر زخمی شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *