یک میلیارد دالر به جیب ترامپ

شبکه اجتماعی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق امریکا، پیش از عرضه سهامش در بورس، حدود یک میلیارد دالر سرمایه جذب کرده است.

به گزارش بی بی سی، شرکت “رسانه و فن‌آوری ترامپ” در تلاش است اپلیکیشن این شبکه اجتماعی را اوایل سال آینده میلادی (٢٠٢٢) راه‌اندازی کند.
حساب کاربری رییس جمهوری سابق امریکا در فیسبوک و توییتر، پس از حمله به ساختمان کنگره در جنوری گذشته بسته و او از فعالیت در این شبکه‌های اجتماعی منع شد.

ترامپ گفت: “یک میلیارد دالر پیام مهمی به شرکت‌های بزرگ فن‌آوری می‌دهد، اینکه سانسور و تبعیض سیاسی باید خاتمه پیدا کند.”

او گفت افزایش گردش مالی، شرکتش را در “وضعیت قوی‌تری برای مبارزه با استبداد شرکت‌های بزرگ فن‌آوری” قرار می‌دهد.

رییس جمهوری سابق امریکا اوایل سال جاری میلادی از راه‌اندازی شبکه اجتماعی خود خبر داده تا امکان گفتگوی “بدون تبعیض بر مبنای ایدئولوژی سیاسی” فراهم شود.

شرکت شبکه اجتماعی ترامپ دیروز، شنبه، اعلام کرد “از طیف وسیعی از نهادهای سرمایه‌گذاری” یک میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است اما به نامی اشاره نکرد.

ارزش شرکت شبکه اجتماعی او حدود ۴ میلیارد دالر برآورد شده است.

جذب این سرمایه نشان می‌دهد دونالد ترامپ برغم حرف و حدیث‌های دوران ریاست جمهوری‌اش، از حمایت مالی قوی برخوردار است.

ترامپ پس از حمله به ساختمان کنگره در هفدهم دی پارسال، از بیم افزایش و گسترش خشونت، از فعالیت در شبکه‌های بزرگ اجتماعی منع شد. این همان زمانی بود که او بدون ارائه مدرک و شواهد، مدعی “تقلب گسترده” در انتخابات ریاست جمهوری بود.

ترامپ پیش از حمله به کنگره ۸۹ میلیون دنبال کننده در توییتر داشت و در فیس‍‌بوک و اینستاگرام به ترتیب ۳۳ و ۲۴/٥ میلیون نفر.

قرار است شبکه اجتماعی دونالد ترامپ در سه ماهه اول سال ٢٠٢٢ میلادی آغاز به کار کند. این، مرحله اول از سه مرحله راه‌اندازی خواهد بود.

گفته شده در مراحل بعد، امکان تماشای برنامه برای مشترکان با موضوعاتی نظیر سرگرمی، اخبار و نیز پادکست اضافه خواهد شد

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *