فردی که ادعا می‌کند خالق بیت‌کوین است به دادگاه می‌رود

دادگاهی در بریتانیا روز دوشنبه رسیدگی به پرونده فردی به نام «کریگ رایت» را آغاز کرد که ادعا می‌کند خالق بیت‌کوین است؛ تا مشخص شود آیا این دانشمند کامپیوتر استرالیایی خالق محبوب‌ترین ارز دیجیتال جهان است یا خیر.

کریگ رایت ۵۳ ساله می‌گوید که او «ساتوشی ناکاموتو» است؛ نام مستعار خالق رمزارز بیت‌کوین و نویسنده وایت پیپر که در سال ۲۰۰۸ این ارز دیجیتال را به جهان معرفی کرد.

به گزارش کابل‌۲۴؛ کریگ رایت روز دوشنبه در دادگاه حضور داشت تا از نزدیک شاهد رسیدگی به این پرونده باشد. انتظار می‌رود جلسات این دادگاه تا اواسط مارچ ادامه داشته باشد.

اتحاد ثبت اختراع باز کریپتو (COPA) که یک سازمان غیرانتفاعی است از آقای رایت به دلیل ادعاهایش که اولین بار در سال ۲۰۱۶ مطرح شده است، شکایت کرده و او را به جعل اسناد متهم کرده است.

این انجمن همچنین استدلال می‌کند که اسناد ارائه شده توسط کریگ رایت، با کد نرم افزاری مشابه وایت پیپر ۲۰۰۸ نوشته نشده است.

رایت که در وب‌سایتش خود را یک تاجر معرفی می‌کند، بارها بر ادعایش مبنی بر خلق این رمز ارز تاکید کرده است؛ از جمله ماه گذشته در شبکه «ایکس» نوشت: «من بیت‌کوین را تصور کردم و آن را به دنیا معرفی کردم.»

تیم حقوقی آقای رایت نیز می‌گوید که موکل آنها «مهارت‌ها و دانش لازم» را برای ایجاد سیستم بیت کوین دارد و ادعای جعل اسناد نیز حقیقت ندارد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *