کهنه‌ سرباز ۱۰۰ ساله با نامزد ۹۶ ساله‌‌اش ازدواج کرد

کهنه سرباز ۱۰۰ ساله امریکایی و نامزد ۹۶ ساله‌ وی روز شنبه در «کارانتان»‌ در نورماندی فرانسه ازدواج کردند.

این زوج به مناسبت مراسم یادبود پیاده‌شدن نیروهای متفقین به فرانسه رفته بود، چرا که داماد، هارولد تِرِنس، از سربازان امریکایی بود که در ۶ جون ۱۹۴۴ زیر آتش نازی‌ها با چتر در نورماندی فرود آمد.

به گزارش کابل۲۴، او درباره ازدواج خود می‌گوید:‌«‌این بهترین لحظه تمام زندگی من است، من ۱۰۰ ساله و نامزدم ۹۶ ساله هستیم، و ازدواج در اینجا باورنکردنی است. اینجا دومین مکان محبوب من در جهان است (…) من دوباره احساس جوانی می‌کنم.»

در تالار عروسی شهرداری این روستا، وقتی شهردار، ژان پیر لونور، به زبان انگلیسی از جین سوئرلین می‌پرسد که آیا هارولد ترنس را به همسری می‌پذیرد، او با صدای بلند به زبان فرانسه «بله!»‌می‌گوید. سپس هارولد ترنس نیز با خوشحالی پاسخ مثبت می‌دهد.

پس از آن عروس و داماد، که با هم نزدیک به ۲ قرن عمر دارند همدیگر را عاشقانه می‌بوسند.

قبل از ورود به تالار برای ازدواج، جین سوئرلین که پیراهن صورتی ساتن به تن دارد به خبرنگاران می‌گوید:‌ «من ۹۶ سال صبر کردم تا شریک زندگی مناسب را پیدا کنم و امروز ازدواجی شاهانه را تجربه می‌کنم.»‌

تالار شهر کارانتان به مناسبت این ازدواج با اشیای پیاده‌شدن نیروهای متفقین، از جمله یک چتر پرواز در اشاره به سربازان امریکایی آن زمان، تزیین شده بود.

جین و هارولد ساکن ایالت فلوریدای امریکا هستند. هالورد پس از جنگ جهانی دوم با همسر اولش تلما آشنا شد. اما تلما از دنیا رفت و چند سال بعد، وی با جین آشنا شد. او در سال ۲۰۱۹ نشان لژیون افتخار را از دست رئیس‌جمهوری فرانسه، امانوئل ماکرون، دریافت کرد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *