دشمن ۳ و نیم کیلویی هواپیمای بی‌سرنشین

یک شرکت روسی یک نوع سلاح رادیو الکترونیکی ساخته که برای مبارزه با هواپیماهای بدون سرنشین از آن استفاده خواهد شد. این سلاح سه و نیم کیلوگرام وزن دارد.

به گزارش کابل۲۴، یک شرکت روسی به نام “لابوراتوریا پ پ ش” تفنگ رادیو الکترونیکی LPD-801 را برای مبارزه با هواپیماهای بدون سرنشین ساخته است.

این تفنگ الکترونیکی برای خاموش کردن و از کار انداختن کانال های کنترل هواپیماهای بدون سرنشین در نمایشگاه بین المللی سلاح ها و محصولات برای شکار (ORELEXPO-2021) عرضه شده است.

تفنگ LPD-801 توسط متخصصان شرکت “لابوراتوریا پ پ ش” ساخته است. وزن این دستگاه 3.5 کیلوگرام است که همطراز تفنگ کلاشینکف است. طراحی این تفنگ جنگ الکترونیک نیز شبیه سلاح های سنتی است. از جمله آنتن دستگاه به شکل لوله ساخته شده و یک باتری قابل تعویض در محل خشاب آن قرار دارد.

به گزارش اسپوتنیک؛ ویژگی های LPD-801 امکان مقابله با هواپیماهای بدون سرنشین را در فاصله حداکثر 1.5 کیلومتر فراهم می کند. این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که کانال های کنترول و هدایت هواپیماهای بدون سرنشین را مختل کند. به گفته سازنده، تعدادی از تفنگ های LPD-801 توسط امارات متحده عربی خریداری شده است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *