یک دختر ۷ ساله در قایق حامل مهاجران در فرانسه دچار ایست قلبی شد

یک دختر ۷ ساله روز یکشنبه و در پی واژگونی یک قایق کوچک حامل ۱۶ مهاجر غیرقانونی که از شمال فرانسه راهی بریتانیا شده بودند، غرق شد.

بر اساس بیانیه مقامات محلی در ولایت نورد فرانسه، این قایق که «برای حمل این تعداد افراد مناسب نبوده» و به همین دلیل، به محض سوار شدن مهاجران، چند کیلومتر دورتر از محل خروجی آبراه به کانال مانش، واژگون شده است.

به گزارش  کابل۲۴؛ این حادثه جدیدترین مورد از زنجیره حوادثی است که نشان می‌دهد مهاجران با هدف رسیدن به بریتانیا از فرانسه، در مناطقی دورتر از ساحل سوار قایق‌هایی تحت هدایت قاچاقچیان می‌شوند تا از نظارت رو به افزایش گارد ساحلی فرانسه در امان بمانند.

دادستان‌های دانکرک اعلام کردند که این دختر ۷ ساله «در دم بر اثر ایست قلبی-تنفسی جان خود را از دست داده» و تلاش‌های امدادگران برای احیای او «بی‌نتیجه» بوده است.

آنها اضافه کردند که «چندین نفر در رابطه با این حادثه در بازداشت هستند» و تحقیقات در حال انجام است تا اتهام‌های احتمالی آنها از جمله قتل شبه‌عمد، قاچاق انسان و تشکیل باند جنایتکار بررسی شود.

به گفته مقامات، والدین این دختر بچه که با سه فرزند دیگر خود در حال سفر بودند، به بیمارستانی در دانکرک منتقل شدند.

بنا بر اعلام دادستان‌ها ۱۰ کودک بین ۷ تا ۱۳ سال سوار این قایق بوده‌اند و دیگر سرنشینان آن را والدین این دختر، یک زوج دیگر و دو مرد جوان تشکیل داده بودند.

حادثه روز یکشنبه سومین حادثه مرگبار در تلاش برای عبور از کانال مانش در سال جدید میلادی به شمار می‌رود.

تا کنون، افزون بر این دختربچه ۷ ساله، یک مرد ۲۲ ساله دارای تابعیت ترکیه و یک نوجوان ۱۴ ساله سوری در تلاش برای عبور از کانال مانش جان خود را از دست داده‌اند.

طبق آمار وزارت داخله بریتانیا، سال گذشته نیز ۱۲ نفر در تلاش برای عبور از کانال جان خود را از دست دادند و ۲۹ هزار و ۴۳۷ مهاجر غیرقانونی نیز از این مسیر خود را به بریتانیا رسیدند.

حدود ۲۰ درصد از این افراد افغان بودند و پس از آن اتباع ایران، ترکیه، اریتره و عراق بیشترین سهم را داشتند.

بریتانیا و فرانسه بر پایه توافقی که ماه مارچ ۲۰۲۳ بین دو کشور حاصل شد، متعهد شدند تا با اختصاص بودجه و استقرار نیروهای بیشتر مانع از سوء استفاده شبکه‌های قاچاق انسان از کانال مانش شوند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *