تنیس‌باز ناپدید شده چینی مدعی آزار جنسی شده بود در پکن ظاهر شد

طبق عکس‌های منتشر شده از سوی برگزارکنندگان یک تورنمنت جوانان در پکن، «پنگ شوای» ستاره ناپدیدشده تنیس چین، روز یکشنبه در این تورنمنت در انظار عمومی ظاهر شد.
به گزارش کابل۲۴ به نقل از یورونیوز، خانم پنگ اوایل این ماه یکی از مسئولان سابق چین را به آزار جنسی متهم کرد و پس از آن ناپدید شد.

عکس‌هایی در ویبو، رسانه اجتماعی چینی منتشر شده است و خانم پنگ را با کرتی آبی تیره و پتلون سفید نشان می‌دهد و هیچ اشاره‌ای به ناپدید شدن وی ندارد. او در این عکس‌ها کنار زمین ایستاده است و توپ‌های بزرگ تنیس را برای کودکان تکان می‌دهد و امضا می‌کند.

حضور این قهرمان سابق ویمبلدون و اوپن پاریس در انظار عمومی در حالی رخ می‌دهد که او در اوایل این ماه «ژانگ گائولی» یکی از اعضای سابق حزب کمونیست متهم کرد که او را وادار به رابطه جنسی کرده است. او این مطلب را ویبو منتشر و سپس آن را حذف کرد و بعد از آن خبری از وی نبود و این ماجرا در سطح بین‌المللی سر و صدای زیادی کرد. به نظر می‌رسد حزب حاکم با نشان دادن حضور او بدون اذعان به ناپدید شدن این قهرمان تنیس، درصدد خنثی کردن حاشیه‌ها است.

ستاره تنیس چین سیاستمدار عالیرتبه حزب کمونیست را به آزار جنسی متهم کرد
در پی این ماجرا انجمن تنیس زنان تهدید به خروج از مسابقات چین را کرد. ایالات متحده و بریتانیا خواستار ارائه شواهدی از محل نگهداری امنیت پنگ شدند.

سخنگوی انجمن تنیس زنان پس از انتشار عکس‌ها و ویدئوهایی از پنگ به رویترز تاکید کردند که همچنان نگرانی‌ها باقی است و این عکس‌ها و ویدئوها «ناکافی» هستند.

از سوی دیگر خانم پنگ شنبه شب از یک رستوران محبوب در مرکز شهر پکن بازدید کرد. هو شیجین، سردبیر روزنامه گلوبال یایمز، زیر نظر دولت چین، ویدئویی از حضور خانم پنگ در این رستوران را منتشر کرد.

ژوه هونگمی، یکی از مدیران رستوران با تایید این موضوع به رویترز گفت که هفت نفر از جمله پنگ در رستوران سیچوانی حضور داشتند. آن‌ها در یک اتاق خصوصی غذا خوردند و صاحب رستوران هم به آن‌ها ملحق شد.

موضوع امنیت و محل نگهداری خانم پنگ در حالی مطرح شده بود که چین برای میزبانی بازی‌های المپیک زمستانی در ماه فبروری آینده در پکن آماده می‌شود. با این حال بسیاری از گروه‌های حقوق بشری درخواست بایکوت این رویداد را مطرح کرده‌اند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *