یک حزب آلمانی خواستار از سرگیری اخراج پناهجویان افغان شد

درپی حمله یک پناهجوی افغان به تجمع مخالفان اسلام، و قتل یک پولیس، رهبران حزب راستگرای آلترناتیف برای آلمان، خواستار توقف پذیرش مهاجران افغان و از سرگیری اخراج آنان شدند.

الیس وایدل و تینو کروپالا گفتند که آلمان برای اخراج پناهجویان افغان‌، با حکومت افغانستان روابط برقرار کند.

کابل ۲۴: آنها در بیانیه‌ای گفتند:«نگران همه ماموران پولیس هستیم که به دلیل سیاست‌های ناکام مهاجرتی و امنیتی هر روز جان خود را به خطر می‌اندازند».

آنها افزودند:«برای این که اخراج [مهاجران افغان] ممکن شود، حکومت فدرال باید در نهایت با حکومت افغانستان وارد روابط دیپلماتیک شود.»

سلیمان الف، مهاجر افغان روز جمعه، ۱۱ جوزا به یک تجمع راستگرایان ضد مسلمانان در شهر مانهایم ایالت بادن وورتمبرگ با چاقو حمله کرد و شش نفر را زخمی و یک مامور پولیس را به قتل رساند.

این افسر پولیس روز یک‌شنبه، ۱۳ جوزا، بر اثر زخم‌های وارده در جریان حمله یک مرد با چاقو که منجر به زخمی شدن پنج تن دیگر شد، جان باخته است.

در بیانیه پولیس گفته شده که مهاجم «چندین بار به سر مامور پولیس ضربه زده بود.»

نخست‌وزیر ایالت بادن وورتمبرگ گفت خبر مرگ پولیس مجروح «قلب او را به درد آورده است.»

مقام‌های آلمانی گفته‌اند که این افسر پولیس از ناحیه سر و گردن آسیب دیده بود.

هنوز انگیزه حمله مشخص نشده است. پولیس نمی‌داند که رویداد برنامه‌ریزی شده بوده یا خیر. روز یکشنبه پولیس خانه سلیمان را بازرسی کرد و اشیای الکترونیک او را ضبط کرد.

الترناتیف برای آلمان از احزاب راستگرای ضدمهاجران به خصوص پناهجویان مسلمان است. این حزب خواستار سختگیری و کاهش ورود مهاجران به آلمان است.

در آستانه انتخابات پارلمانی اروپا، احزاب راستگرا به دلیل سیاست‌های ضدمحیط زیست، پذیرش پناهجویان و مخالفت با نفوذ اتحادیه اروپا در سیاستگذاری دولت‌های عضو، رشد سیاسی چشمگیر یافته‌اند. انتظار می‌رود که تعداد کرسی‌های آنان در پارلمان اروپا افزایش یابد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *