یک پناهجو از جاغوری غزنی در اسلام‌آباد خودکشی کرد

پولیس اسلام‌آباد اعلام کرده که یک مرد مهاجر از ولسوالی جاغوری غزنی به دلیل عدم رسیدگی به پرونده‌اش برای مهاجرت به کانادا خودکشی کرده است.

به گفته پولیس، این مرد شام روز جمعه، ۲۷ دلو، در منطقه بهاره کوه اسلام‌آباد دست به خودکشی زده است.

به گزارش کابل‌۲۴؛ پولیس به نقل از همسر این پناهجو گفته که دلیل خودکشی او عدم رسیدگی به پرونده مهاجرتی‌اش بوده است.

پولیس اسلام‌آباد در خبرنامه‌ای در صفحه ایکس خود نوشت که این پناهجو قبلا هم یک بار اقدام به خودکشی کرده بوده است.

در همین حال، منابع مهاجران افغان در منطقه بهاره کوه اسلام‌آباد گفته‌اند که این پناهجو شام امروز در خانه‌اش خود را حلقه‌آویز کرد.

به گفته منابع، این پناهجو محمد شفایی باشنده ولسوالی جاغوری ولایت غزنی بوده است و جنازه‌اش از شفاخانه به مسجدی در منطقه بهاره کوه منتقل شده تا بعد از دادن غسل به افغانستان منتقل شود.

این اولین مورد خودکشی یک پناهجویان در پاکستان نیست، بلکه در گذشته هم چندین جوان مهاجر افغان به دلیل عدم رسیدگی به پرونده‌های مهاجرتی‌شان از سوی کشورهای مهاجرپذیر و کمیساری عالی سازمان ملل متحد دست به خودکشی زده‌اند.

وزارت مهاجرت کانادا چند ماه قبل اعلام کرد که حکومت این کشور به قولش برای انتقال حداقل ۴۰ هزار پناهجوی افغان به کانادا عمل کرده است.

مارک میلر گفت که درخواست‌های بیشتری از شهروندان افغانستان برای مهاجرت به کانادا را می‌پذیرند.

میلر گفت: «ما در حال رسیدگی و طی مراحل درخواست‌های مهاجرتی که قبلا دریافت کرده‌ایم، استیم و مهاجران بیشتر افغان را از طریق برنامه‌های معمول مهاجرتی از جمله اسکان مجدد پناهندگان و اسپانسر اعضای خانواده، خواهیم پذیرفت.»

وزیر مهاجرت کانادا گفت که برنامه انتقال ۴۰ هزار پناهجوی افغان بعد از سقوط کابل، «یکی از بزرگترین برنامه‌های اسکان مجدد افغان‌ها در جهان است و کار ما همچنان ادامه دارد.»

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *