جوانی که ۵۰ هزار دالر یافت و به صاحبش بازگرداند «سفیر درستکاری» شد

یک جوانی لیبریایی که ۵۰ دالر پول نقد را به صاحبش بازگرداند «سفیر درستکاری» شد. رئیس جمهوری لیبریا همچنین به عنوان پاداش یک حقوق ماهانه و بورس تحصیلی در مقطع فوق لیسانس برای وی در نظر گرفت.

به گزارش کابل۲۴ به نقل از یورور نیوز، این پسر ۱۹ ساله حدود ۲ هفته پیش در حالی که سوار موتور بود یک کیسه پلاستیکی حاوی ۵۰ هزار دلار پول نقد را پیدا کرد و روز بعد پس از آن درخواست صاحب پول را از رادیو شنید آن را بازگرداند. صاحب پول یک زن تاجر است.

وی درباره این کارش به خبرگزاری فرانسه گفت: «دوستانم غافلگیر شدند، می‌گفتند احمقی، اما خانواده‌ام به من دزدی یاد نداده‌اند.»

لیبریا یکی از فقیرترین کشورهای جهان است، جایی که نزدیک به نیمی از جمعیتش در فقر مطلق به‌سر می‌برند. تورم بالا، کمبود نقدینگی و بحران شدید اقتصادی نتیجه سال‌‌ها جنگ داخلی در این کشور ۵ میلیون نفری است.

بر اساس آمار بانک جهانی ۴۴ درصد از جمعیت لیبریا روزانه کمتر از ۲ دالر امریکا درآمد دارند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *