جام ملت‌های آسیا؛ هند به استرالیا باخت

در دومین روز از هجدهمین دوره جام ملت‌های آسیا به میزبانی کشور قطر سه دیدار انجام شد. در روز اول، تیم ملی فوتبال قطر در نخستین بازی موفق شد در نمایشی بی‌نقص حریف خود، لبنان را با سه گل شکست دهد. تیم ملی فوتبال ایران نیز قرار است نخستین بازی خود را در مقابل فلسطین در روز یکشنبه انجام دهد.

در روز دوم این رقابت‌ها، تیم‌های استرالیا و هند، چین و تاجیکستان، و سوریه و ازبکستان بازی داشتند.

به گزارش کابل‌۲۴؛ تیم ملی استرالیا در اولین بازی از «گروه ب» در ورزشگاه احمد بن علی به مصاف تیم ملی هند رفت و دو بر صفر برنده شد.

این رویارویی تقریبا شبیه یک بازی خانگی برای هند بود چرا که تماشاگران حاضر در ورزشگاه عمدتا از اتباع یا مهاجران هندی حاضر در دوحه بودند و عامدانه کاری می‌کردند که حضورشان در ورزشگاه احساس شود،‌ طوریکه علیرغم تسلط اولیه استرالیا، در تشویق تیم کشورشان کم نگذاشتند.

علی رغم‌ موقعیت‌های فراوان استرالیا در نیمه نخست، در نهایت ۴۵ دقیقه نخست گلی در بر نداشت تا دو تیم راهی رختکن شوند و خود را برای نیمه مربیان آماده کنند.

شادی پس از گل بازیکن استرالیا در برابر چشمان تماشاچیان هندی آسوشیتدپرس

اما بلافاصله پس از شروع نیمه دوم، گل استرالیا باعث بهت تماشاگران هندی شد. در دقیقه ۵۴ ارسال بویل از سمت راست با اشتباه دروازه‌بان هند مقابل جکسون اروینگ قرار گرفت و او با پای چپ دروازه حریف را باز کرد.

در دقیقه ۷۳ نیز حرکت زیبای مک‌گری تعویضی از سمت راست با پاس عرضی این بازیکن همراه شد تا جردن باس با یک بغل پا دروازه خالی را باز کند. گل دوم استرالیا باعث شد که هم تیم هند و هم تماشاگران به کلی ناامید شوند.

ازبکستان و سوریه

در سومین و آخرین بازی روز دوم رقابت‌ها، ازبکستان به عنوان تیم رده ۶۸ام رده‌بندی فیفا در برابر تیم سوریه در جایگاه ۹۱ رده‌بندی قرار گرفت.

این بازی در نهایت با نتیجه تساوی صفر بر صفر پایان یافت.

سوریه در این دیدار یک بار موفق به گلزنی شد که داور، گل ابراهیم حصار را مردود اعلام کرد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *