پس از تحریک طالبان داعش نیز مسئولیت حمله بر پولیس پاکستان به عهده گرفت

داعش با نشر اعلامیه‌ای در خبرگزاری اعماق، مسولیت حمله روز دوشنبه(۱۸جدی) بر نیروهای پولیس در منطقه مومند باجور اجنسی ایالت خیبرپختونخواه پاکستان را به عهده گرفت.

پیشتر تحریک طالبان پاکستان نیز مسئولیت این حمله را به عهده گرفته بود.

به گزارش کابل۲۴؛ رسانه‌های پاکستانی گزارش دادند که در این حمله دست‌کم پنج مامور پولیس کشته و ۲۲ نفر زخمی شدند. روزنامه اکسپرس تریبون به نقل از منابعش نوشت که وضعیت شماری از زخمی‌ها وخیم است.

هرچند داعش و تحریک طالبان پاکستان هردو مسئولیت این حمله را به عهده گرفته‌اند، اما در منطقه باجور بیشتر جنگجویان شاخه خراسان داعش فعالیت دارند.

داعش در هشتم اسد نیز بر یک گردهمایی حزب جمعیت العلمای اسلام پاکستان به رهبری مولانا فضل الرحمان در خیبرپختونخوا حمله کرد که در آن نزدیک به ۱۰۰ نفر کشته و دها تن دیگر زخمی شدند.

سازمان‌های ناظر وضعیت امنیتی در پاکستان گزارش داده‌اند که در دو سال اخیر، وضعیت امنیتی در پاکستان بدتر شده است.

در بیش از دو سال گذشته، فعالیت تحریک طالبان پاکستان و جنبش آزادی‌بخش بلوچ به ویژه در دو ایالت خیبرپختونخوا و بلوچستان پاکستان افزایش پیدا کرده است.

انفجار در خیبرپختونخوای پاکستان ۲۷ کشته و زخمی برجای گذاشت

داعش در حالی مسوولیت این حمله را بر عهده گرفته‌است که دو روز قبل یک حمله بر غیرنظامیان در دشت برچی کابل را نیز بر عهده گرفت.

پیش از آن، حمله بر مراسم قاسم سلیمانی فرمانده بلندپایه ایرانی در کرمان را به دوش گرفت.

بااین حال، روشن نیست که کدام گروه مسوولیت حمله بر پولیس پاکستان را بر عهده گرفته‌است ولی فعلا داعش و تحریک طالبان پاکستانی در یک پیمانه دست به حملات مرگبار در پاکستان می‌زنند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *