مرد ۸۹ ساله امریکایی دکترای فزیک گرفت

مردی ۸۹ ساله از ایالت رود آیلند امریکا بالاخره و پس از دو دهه تلاش به رویای خود یعنی کسب دکترای فیزیک رسید

به گزارش کابل ۲۴ به نقل از یورونیوز، مانفرد اشتاینر توانست با موفقیت از پایان نامه خود در دانشگاه براون دفاع کند. او روز چهارشنبه،۱۰ نوامبر در خانه اش در ایست پراویدنس گفت: «بالاخره من موفق شدم، و این خوشحال‌کننده‌ترین نقطه زندگی من بود که آن را به پایان برسانم»

آقای اشتاینر که اصالتا اتریشی است در دوران نوجوانی خود در وین، با مطالعه درباره آلبرت انیشتین و ماکس پلانک، با تحقیقات آنها آشنا شد و از همان زمان علاقمند شد تا یک فیزیکدان شود.

با پایان جنگ جهانی دوم، مادر و عمویش به او توصیه کردند که در رشته پزشکی تحصیل کند. او مدرک پزشکی خود را در سال ۱۹۵۵ از دانشگاه وین دریافت کرد و تنها چند هفته بعد به ایالات متحده نقل مکان کرد و در آنجا فعالیت حرفه‌ای موفقی در زمینه اختلالات خون داشت.

اشتاینر در امریکا خون‌شناسی را در دانشگاه تافتس و بیوشیمی را در موسسه فناوری ماساچوست خواند و به یک استاد تمام در دانشکده پزشکی براوان تبدیل شد.

آقای اشتاینر در سال ۲۰۰۰ وقتی از پزشکی بازنشسته شد به رود آیلند بازگشت و در سن هفتاد سالگی تلاشش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته فیزیک شروع کرد.

او که در این ماه جشن تولد ۹۰ سالگی خود را برگزار خواهد کرد بابت این موفقیت بسیار خوشحال است و می‌گوید که تحصیل در رشته فیزیک یک آرزوی دیرینه‌اش بود. وی می‌گوید: «وقتی در آستانه بازنشستگی از پزشکی بودم، نمی‌خواستم که در بازنشستگی استراحت کنم یا گاهی گلف بازی کنم، بلکه می‌خواستم به دنبال تحقق آرزوی دیرینه‌ام بروم.»

آقای اشتاینر مسن ترین فردی در جهان نیست که مدرک دکترای خود را دریافت می‌کند اما بسیاری‌ در دانشگاه براون از موفقیت او انگیزه گرفته‌اند. وی به دیگران توصیه می‌کند که مسیری را در پیش بگیرند که آن را دوست دارند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *