یک سازمان امریکایی ۳۰۰ سگ و پشک را از کابل به واشنگتن می‌برد

یک سازمان حامی حیوانات خبر داد که ۳۰۰ سگ و پشک در کابل، برای آغاز یک زندگی جدید در امریکا آماده می‌شوند.

سازمان امریکایی «نجات حیوانات کوچک کابل» گفت تقریبا تمام مراحل زمینه‌سازی انتقال این حیوانات در روزهای آینده به امریکا تکمیل شده است.

کابل ۲۴: این حیوانات قرار است به واشنگتن، مریلند و ویرجینیا در امریکا خانه‌های دایمی خود را پیدا کنند.

سازمان نجات حیوانات کوچک کابل روز چهارشنبه در پستی در صفحه فیسبوک خود نوشته که این حیوانات در کمتر از چهار روز آینده به واشنگتن دی‌سی منتقل خواهند شد.

به گفته این سازمان، هواپیمای حامل این سگ‌ها و گربه‌ها توقف کوتاهی در اروپا خواهد داشت که در این فاصله، سوخت‌گیری هواپیما و بهداشت و صرف غذای حیوانات انجام خواهد شد.

این حیوانات در سوم جون به واشنگتن می‌رسند و بلافاصله در حفاظت‌گاه‌های مختلف از جمله «پناهگاه حیوانات خانگی پندر» در ویرجینیا مسقتر خواهند شد.

یادداشت‌های صفحه فیسبوک این سازمان حاکی است که بسیاری از این حیوانات در وضعیت نامناسب و «وحشتناک» از شهر کابل نجات داده شده‌اند.

هم‌زمان شبکه دبلیویواس‌ای۹، از قول شارلوت ماکسول جونز، بنانیانگذار و مدیر سازمان نجات حیوانات کوچک کابل، نوشته است که او حدود پنج سال پیش این سازمان غیرانتفاعی را ایجاد کرد.

آقای جونز افزود که این سازمان، ۹۲ کارمند تمام‌وقت در کابل دارد و ۱۵ نفر دیگر نیز برای فراهم ساختن زمینه حمل‌ونقل حیوانات کار می‌کنند. او افزود که سازمان نجات حیوانات کوچک کابل یک شفاخانه ۲۴ ساعته با ۱۰ متخصص در کابل دارد.

به گفته او، این سازمان توانسته ۸۲۰ هزار دالر در سه ماه برای اجاره گرفتن یک هواپیمای باربری به‌خاطر انتقال این حیوانات، جمع‌آوری کند.

آقای جونز اضافه کرد که ۱۲ گربه از میان این حیوانات از امریکا به کانادا منتقل خواهند شد و بقیه در ایالت‌های سراسر امریکا خانه‌های جدید خود را پیدا خواهند کرد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *