کفش‌های کهنه یک‌ورزشکار ۱.۵ میلیون دالر فروخته شد

یک جفت کفش ورزشی متعلق به مایکل جردن فوق ستاره مشهور بسکتبال NBA روز یکشنبه به قیمت حدودا ۱.۵ میلیون دالر فروخته شد. مایکل جردن این کفشهای سرخ و سفید نایک را در سال ۱۹۸۴، یعنی در نخستین سال‌های اوایل فعالیت حرفه ای خود به پا می‌کرده است.

به گزارش کابل۲۴ به نقل از یورو نیوز،  با این رقم رکورد قیمت در حراج کفش‌های پوشیده شده توسط یک ورزشکار شکسته شد. نیک فیورلا از مجموعه داران مشهور امریکایی صاحب جدید کفش‌های کهنه مایکل جردن است.

کفش‌های مایکل جردن برای هواداران شیکاگو بولز فراتر از پاپوش ساده است و یک نماد به شمار می‌رود.

پیتر مور طراح این کفش‌هاست که برای همه طرفداران بسکتبال حالتی نمادین پیدا کرده است.خانه حراج ساتبی در پستی در حساب توییتر خود گفت: با ارزش‌ترین کفش‌های کتانی که تا به حال در حراج ارائه شده است کفش‌های مایکل جردن در فصل ۱۹۸۴ بود که در لاس وگاس به قیمت یک میلیون و ۴۷۲ هزار دالر به‌فروش رفت.

تابستان سال گذشته نیز ، یک جفت کفش نایک ایر جردن در حراجی که توسط کریستیز برگبرگزاری زار شده بود به قیمت ۶۱۵ هزار دالر فروخته شد.

بازار کفش‌های خاص و نادر ورزشی و علاقه مردم و مجموعه داران به آن روبه گسترش است. قبل از این در ماه آوریل یک جفت کفش نایک کانیه وست، رپر مشهور، به رقم یک میلیون و هشتصدهزار دالر دریک حراجی خصوصی به فروش رفت.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *