مردان مسلح به یک شبکه تلویزیونی در حال پخش زنده در اکوادور حمله کردند

حوالی ساعت ۲ بعد از ظهر سه‌شنبه به وقت محلی، افراد مسلح یک باند به استدیوی یک شبکه تلوزیونی اکوادور که در حال پخش زنده بود، یورش بردند.

پولیس «همه این افراد را بازداشت کرد.»

در پی این حمله، دولت اکوادور وضعیت «درگیری مسلحانه داخلی» اعلام کرد.

به گزارش کابل‌۲۴؛ این افراد نقاب بر صورت و سلاح‌های نوع تفنگچه، تفنگ ساچمه‌ای، مسلسل، نارنجک و دینامیت با خود داشتند، در جریان پخش زنده یک برنامه خبری شبکه «تی‌سی» به آنجا هجوم بردند.

قبل این از این پخش زنده متوقف شود، در تصاویر مردانی دیده می‌شوند که رخ بر زمین دراز کشیده‌اند و فریاد می‌زنند‌ «شلیک نکن». به نظر می‌رسد این افراد خبرنگاران و فیلم‌برداران این شبکه تلویزیونی‌اند.

پولیس بعداً به رسانه‌های اکوادور گفت که مقداری مواد منفجره و اسلحه از نزد مهاجمان به دست آمده و ۱۳ نفر نیز بازداشت شده است.

سزار زاپاتا، فرمانده پولیس افزود: «این اقدام باید به عنوان یک اقدام تروریستی تلقی شود.»

این حمله پس از آن صورت گرفت که اخیراً رئيس‌جمهور اکوادور، با صدور فرمانی ۲۰ باند در این کشور را سازمان تروریستی معرفی کرد.

فرمان دانیل نوبوآ از نیروهای امنیتی اکوادور خواسته که این گروه‌ها را از بین ببرند.

علاوه بر این، بخش دیگری از خشونت‌ها از زندانی در شهر ریوبامبا گزارش شده که براساس خبرهای روز سه‌شنبه، ۳۹ زندانی وابسته به گروه‌های تبهکار موفق به فرار شدند، اما پولیس گفته ۱۷ نفر آنها را دوباره بازداشت کرده است.

یکی از کسانی که موفق به فرار شده کولون پیکو بوده که متهم به طرح حمله علیه دادستان کل اکوادور است.

زندانیان همچنین در دو روز گذشته ده‌ها زندان‌بان را گروگان گرفتند که به گفته مقام‌های اکوادور، ۱۱ تن گروگان‌ها روز سه‌شنبه آزاد شدند، اما ۱۳۹ نفر دیگر همچنان در بندند.

حکومت اکوادور خشونت‌ها در زندان را به خاطر طرح این کشور برای ساخت زندانی با امنیت بالا خوانده که قرار است رهبران گروه‌های تبهکار به آنجا منتقل شوند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *