استرالیا؛ تبلیغات برای تشویق مردان و زنان به خودارضایی

مقامات ایالت کوئینزلند استرالیا در اقدامی کم سابقه کارزاری اینترنتی در جهت تشویق مردان و زنان به خودارضایی راه انداختند.

به گزارس کابل۲۴ به نقل ار یورونیوز، تبلیغات این کارزار از روز سوم نوامبر روی صفحه فیس بوک این ایالت قرار گرفته است.

وزیر صحت این ایالت در یکی از ویدئوهای تبلیغاتی این کارزار می گوید که «خودارضایی عملی طبیعی و کاملا سالم و بهداشتی برای شهروندان است.» او اضافه می کند که هر فردی باید به اندازه نیاز و خواستش بتواند امیال خود را ارضا کند.

در پایان این ویدئوی تبلیغاتی تاکید شده است که «استمنا و خودارضایی به سلامت جنسی افراد کمک می کند.»

در مقاله ای که در ارتباط با همین کارزار منتشر شده است مقامات بهداشتی این ایالت از والدین خواسته اند تا در این باره با فرزندان نوجوان خود صحبت کنند. یکی از شعارهای کارزار این است: «هیچ ضرری در عملی نیست که حال شما را خوب می کند.»

استمنا و خودارضایی چه از منظر سنتی و چه از سوی ادیان ابراهیمی غالبا عملی غیرمفید و ناسالم معرفی می شود. بسیاری از علما در دین اسلام خودارضایی را جزو گناهان کبیره می دانند.

با این حال برآیند مطالعات صورت گرفته در سالهای اخیر نشان می‌دهند که خودارضایی اثرات مضری بر روی سطوح تستوسترون یا سلامت عمومی مردان ندارد. خودارضایی تا زمانی که به صورت یک اعتیاد پرتکرار درنیاید یک رفتار کاملا سالم جنسی است. کاهش سطح تستوسترون در مردان می‌تواند سلامت آنان را به خطر اندازد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *