اتریش: پناهجویان پذیرفته نشده افغان و سوری، از اروپا اخراج شوند

گرهارد کارنر، وزیر داخله اتریش در دیدار با همتایان اروپایی‌اش در بروکسل خواستار اخراج فوری مهاجرانی شد که درخواست پناهندگی آنان رد شده است.

کارنر از شهروندان افغانستان و سوریه به عنوان دوکشوری یاد کرد که بیشترین درخواست پناهندگی داشته‌اند.

به نقل از وبسایت خبری انفومیگرنتس، وزیر داخله اتریش روز دوشنبه (١٤ حوت) در بروکسل گفت:« ما درحال حاضر هیچ گونه امکانی برای اخراج را نداریم چون قوانین اتحادیه اروپا این اجازه را نمی‌دهد. من فکر می‌کنم ما باید اجازه این کار را داشته باشیم و در این مورد صحبت کنیم.»

این سیاستمدار حزب محافظه کار خلق اتریش گفت تقریبا سه‌و‌چهارم تمام درخواست‌های پناهندگی در اتریش از شهروندان کشورهای افغانستان و سوریه است.

کارنر تاکید کرد که شهروندان این دو کشور در سایر کشورهای اروپایی نیز بیشترین درخواست پناهندگی را داشته‌اند.

او گفت او از وزیران داخله اتحادیه اروپا خواست تا در مورد مناطق امن بالقوه در افغانستان و سوریه که مهاجران به آنجا اخراج شوند، گفت‌و‌گو کنند.

وزیر داخله اتریش از دمشق به عنوان منطقه امن یادکرده است اما در مورد افغانستان از یک منطقه مشخص نام نبرده است.

وزیر داخله‌ی اترش افزوده است: «ما درحال حاضر هیچ‌گونه امکانی برای اخراج به این کشورها نداریم. چون که قوانین اتحادیه اروپا این اجازه را نمی‌دهد.»

کارنر در ادامه همچنان بیان کرده که لازم است تا اتحادیه اروپا در میان‌مدت دوباره مجاز به انجام این کار باشد و لازم است که صحبت‌های بیشتری صورت گیرد.

وی خاطرنشان ساخت که تقریبا سه چهارم از همه‌ی درخواست‌های پناهندگی از افغانستان و سوریه است.

به گفته او در کشورهای دیگر اتحادیه اروپا نیز شهروندان این دو کشور بزرگ‌ترین گروه های پناهجویان را تشکیل می دهند. به این منظور اتحادیه اروپا باید دراین باره تحقیق کند که پناهجویان افغان و سوری را به کدام مناطق این دو کشور می شود، اخراج کرد

اخیرا آژانس پناهندگان اتحادیه اروپا اعلام کرد که درخواست پناهندگی در اروپا در سال گذشته به ١.١٤ میلیون نفر افزایش یافته است.

براساس گزارش این آژانس، پناهجویان سوریه، افغانستان و ترکیه از نظر تعداد به ترتیب در ردیف اول تا سوم قرار داشته‌اند.

پیش از این اداره فدرال آلمان نیز گفت که بیشترین متقاضیان پناهندگی در آلمان به ترتیب شهروندان سوریه، ترکیه، افغانستان و عراق بوده‌اند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *