وزیر امنیت اسرائیل نتانیاهو را به انحلال حکومت تهدید کرد

ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی اسرائیل می‌گوید در صورتی که بنیامین نتانیاهو بدون نابودی حماس توافق پایان جنگ غزه را بپذیرد، حکومت را منحل خواهد کرد.

وزیر دارایی اسرائیل هم گفت اگر نتانیاهو بدون نابودی حماس و آزادی گروگان‌ها با آتش‌بس در غزه موافقت کند از سمت خود کناره‌گیری خواهد کرد.

کابل ۲۴: نخست‌وزیر اسرائیل گفته تا زمانی که توانایی‌های نظامی حماس از بین نرود، آتش‌بس دایمی در غزه برقرار نخواهد شد.

جو بایدن گفته این توافق پیشنهادی طرح جدید اسرائیل است که در سه مرحله؛ آتش‌بس، آزادی گروگان‌ها و بازسازی غزه اجرا می‌شود.

همزمان قطر، مصر و امریکا به عنوان میانجی مذاکرات از اسرائیل و حماس خواستند که توافق پیشنهادی را نهایی کنند.

ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی اسرائیل روز شنبه (۱۲ جوزا) در حساب کاربری خود در اکس نوشت که براساس جزئيات توافق پیشنهادی که تازه منتشر شده این توافق به «معنی پایان جنگ و رها کردن حماس است.»

او این توافق پیشنهادی را «توافق بی‌پروا» خواند و نوشت این «یک پیروزی برای تروریسم و یک تهدید امنیتی برای دولت اسرائیل است. موافقت با چنین توافقی نه یک پیروزی مطلق بلکه یک شکست مطلق است.»

ایتامار بن گویر در ادامه نوشته است: «ما اجازه پایان جنگ را بدون حذف کامل حماس نخواهیم داد.»

او تهدید کرد اگر نتانیاهو با این توافق موافقت کند، حکومت را منحل خواهد کرد.

وزیر دارایی اسرائیل هم در حساب کاربری خود در اکس،  تهدید کرد در صورت موافقت نتانیاهو با توافق پیشنهادی از سمت خود استعفا می‌دهد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *