بایدن: مهاجران متضرر از سیاست ترامپ مستحق دریافت غرامت هستند

رئیس جمهوری امریکا ضمن تاکید بر اینکه مهاجران غیرقانونی که در مرز از خانواده‌هایشان جدا شدند مستحق دریافت ۴۵۰ هزار دلار غرامت هستند، دولت سابق کشورش را مقصر کل این ماجرا دانست.

به گزارش کایل۲۴، به نقل از روزنامه دیلی میل، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه در کاخ سفید گفت: خانواده‌هایی که در مرز به خاطر “سیاست تحمل صفر” دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا از یکدیگر جدا شدند، بدون توجه به شرایط مستحق دریافت غرامت هستند.

این در حالی است که بایدن چند روز قبل گفته بود که این گزارشها “آشغال” هستند و این پرداخت‌های میلیون دالری انجام نمی‌شوند.

بایدن در سخنرانی روز شنبه تاکید کرد: اگر واقعا به خاطر رفتار ظالمانه دولت قبلی، چه قانونی و چه غیرقانونی به مرز آمدید و فرزندتان را گم کردید، بدون توجه به شرایط شما مستحق دریافت غرامت هستید. اینکه این رقم چقدر خواهد بود، هیچ نظری ندارم.

در همین حال، رهبران جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا اخیرا طرحی را ارائه دادند تا به منظور تضمین امنیت مرز و جلوگیری از مهاجرات‌های غیرقانونی بیشتر، برنامه غرامت بایدن را مسدود کنند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *