واکنش قاتل بن‌لادن به خروج امریکا از افغانستان: طالبان افسانه خود را تکمیل کردند

رابرت اونیل؛ عضو سابق نیروی ویژه امریکا که ادعا دارد، اسامه بن‌لادن با شلیک او کشته شده‌است، می‌گوید با خروج امریکا از افغانستان، طالبان افسانه خود را تکمیل کردند.

او به یک نشریه فرانسوی گفته‌است: «طالبان این فرصت را یافتند تا افسانه خود را تکمیل کنند که می‌گفتند: پس از انگلیسی‌ها و روس‌ها، نوبت امریکایی‌ها است که خارج شوند».

او عقب نشینی امریکا از افغانستان را هولناک خوانده و از تسلط طالبان بر افغانستان ابراز تاسف کرده است.

رابرت اونیل، کماندوی امریکایی است که در ماموریت حمله به خانه اسامه بن‌لادن؛ رهبر القاعده در ابیت‌آباد پاکستان در سال ۲۰۱۱ شرکت داشت.

اونیل می‌گوید رهبر القاعده با شلیک او کشته شده است.

امریکا و متحدانش پس از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ که القاعده متهم به انجام آن است، به افغانستان هجوم آوردند و حکومت طالبان را به اتهام پناه‌دادن به بن‌لادن سرنگون کردند.

با پایان ماموریت بیست ساله امریکا در افغانستان اما طالبان حکومت تحت حمایت غرب را سرنگون کردند و دوباره به قدرت رسیدند.

با به قدرت رسیدن اکنون امریکایی‌ها نگران هستند که القاعده و سایر گروه تروریستی در افغانستان دوباره احیا شوند و به امریکا حمله کنند.

چندی پیش لیندزی گراهام؛ سناتور امریکایی در اظهاراتی گفته بود القاعده و داعش برای حمله به امریکا المپیک برگزار خواهند کرد.

با این حال، طالبان اما می‌گویند اجازه نمی‌دهند که از افغانستان علیه هیچ کشوری استفاده شود. آنها در این راستا با امریکا توافقی را نیز امضا کردند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *