سفیر چین در کابل: در کنار مردم افغانستان هستیم

جاو شینگ،‌ سفیر چین در کابل گفته است که بیجینگ همیشه در حمایت قاطعانه از تلاش‌های افغانستان برای امدادرسانی در رویدادهای طبیعی خواهد ایستاد.

شینگ روز یک‌شنبه، ۲۳ ثور، با نشر پیامی در صفحه ایکس این مطلب را نوشته است.

به گزارش کابل۲۴، تصریح کرده است: «من عمیق‌ترین تسلیت خود را به قربانیان جدی و همدردی صمیمانه خود را با خانواده‌های قربانیان ابراز می‌کنم.»

در همین حال امروز عبدالغنی برادر، معاون اقتصادی نخست وزیر، برای هماهنگی کمک‌رسانی به سیل‌زدگان به بغلان رفته است. او روز گذشته یک کمیسیون ویژه برای رسیدگی به سیل‌زدگان در ادارات تشکیل داد

سیلاب در چند ولایت کشور، به‌ویژه بغلان تلفات جانی و خسارات هنگفت مالی بر مردم وارد کرده است.

در آخرین مورد، وزارت مهاجرین و عودت‌کنندگان اعلام کرد که در پی سرازیرشدن سیلاب اخیر در بغلان، دست‌کم ۳۱۵ تن جان‌ باخته و ۶۳۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

طبق اظهارات این وزارت، سیلاب اخیر در روستاهای شیخ جلال، شهرک صلح و شرشر ولسوالی‌های بغلان مرکزی و برکه بیش از دو هزار و ۶۰۰ خانه را به‌گونه کلی و قسمی تخریب کرده است.

پیش از این، وزارت‌های امور خارجه‌ قطر، پاکستان و ازبیکستان نیز در پی وقوع این سیلاب با مردم افغانستان و خانواده‌های قربانیان ابراز همدردی کردند.

برنامه جهانی غذا می‌گوید که سیلاب‌های ناشی از باران شدید در ولایت بغلان بیش از۳۰۰ کشته بر جای گذاشته و بیش از یک هزار خانه را تخریب کرده است.

این اداره ملل متحد در صفحه ایکس خود نوشته است که برای بازماندگان سیلاب‌ها در این ولایت بسکویت توزیع می‌کند.

امارات متحده عربی به مردم افغانستان به‌ویژه خانواده‌های آسیب‌دیده در سیلاب‌های بغلان، تسلیت گفت.

وزارت خارجه امارات متحده عربی با نشر خبرنامه‌ای گفته است که مراتب تسلیت و هم‌دردی خود را در پیوند به جاری شدن سیلاب‌ها با “مردم دوست افغانستان و خانواده‌های قربانیان” ابراز داشته و برای زخمی‌های این رویداد شفای فوری آرزو می‌کند

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *