رقص مردگان؛ در پرو زیر تابوت‌ها می‌رقصند

در یکی از شهر‌های کشور پرو تشییع مردگان با رقص و موسیقی برگزار می‌شود و رقاصه‌ها با پیراهن‌های سفید، نیکتایی و پتلون سیاه، تابوتی را در خیابان‌های شهر اواچو در غرب پرو حمل کردند.

به گزارش کابل۲۴ به نقل از فرانس 24، رقصندگان مرگ که به سمت گورستان حرکت می‌کنند، با تابوتی که به ظرافت روی شانه هایشان متعادل شده است، رقص خود را به نمایش می‌گذارند.

این مراسمی است که به منظور خوشایند‌تر کردن مرگ برای شرکت کنندگان در مراسم تشییع جنازه انجام می‌شود.

کسانی که دست می‌زنند و می‌رقصند، برخی اشک می‌ریزند و بطری‌های آبجو را روی تابوت می‌پاشند.

الکس کانالس، مدیر دفتر تشییع جنازه به خبرگزاری فرانسه گفت که این عمل نسبتاً جدیدی در پرو است که حدود هشت سال پیش در بخشی از کشور که مراسم تشییع جنازه بیشتر جشن است تا رسمی آغاز شد.

راهپیمایی جشن حدود 90 دقیقه به طول انجامید و با استراحت برای حاملان تابوت — دانشجویان دانشگاه، کارگران کارخانه یا رانندگان تکسی که در اوقات فراغت خود تمرین می‌کنند و تابوت‌ها را حمل می‌کنند.

الکسیس مارنگو، 35 ساله، گفت: “این کار سختی است، زیرا برخی (درگذشتگان) هستند که سنگین هستند … اما ما باید بهترین کار خود را با اراده برای رقص انجام دهیم.”

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *