بن‌بست مذاکرات آتش‌بس؛‌ اسرائیل نسبت به عملیات نظامی در رفح هشدار داد

گروه حماس روز یکشنبه از پایان آخرین دور مذاکرات آتش‌بس با میانجیگران مصری و قطری در قاهره خبر داد.

حماس گفتگوهای صورت گرفته را «مفصل و جدی» توصیف کرده است. این در حالی است که خواسته اصلی حماس مبنی بر پایان جنگ غزه با مخالفت بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل روبرو شد.

کابل ۲۴: نخست‌وزیر اسرائیل گفته که آماده ایجاد وقفه در جنگ غزه در ازای گروگان‌ها است اما نمی‌تواند با درخواست حماس برای پایان جنگ موافقت کند.

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل نیز گفت که حماس از ابتدا در گفتگوها برای دستیابی به آتش‌بس جدی نبود. او همچنین هشدار داد که «عملیات نیرومند» ارتش اسرائیل در رفح و دیگر مناطق نوار غزه «در آینده بسیار نزدیک» انجام خواهد شد.

اسرائیل هیاتی را برای مذاکره غیرمستقیم با حماس به قاهره اعزام نکرده بود. این در حالی است که رسانه‌های مصر گزارش داده‌اند که اعضای هیات حماس به قطر محل استقرار دفتر سیاسی این گروه سفر کرده‌اند و روز سه‌شنبه برای گفتگوهای بیشتر به قاهره باز خواهند گشت.

اسماعیل هنیه، رهبر حماس پیش از این گفته بود که این گروه برای دستیابی به آتش‌بس جدی است و اولویت اصلی خود را توقف تهاجم اسرائیل به نوار غزه می‌داند.

جنگ اسرائیل با حماس تاکنون طبق آمار این گروه بیش از ۳۴ هزار کشته در نوار غزه بر جای گذاشته است. این در حالی است که در حمله روز هفت اکتبر حماس به اسرائیل ۱۲۰۰ نفر کشته شدند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *