اردوغان: باز هم از روسیه موشک می‌خریم

رئیس جمهور ترکیه می گوید پیشتر هم به طور شفاف موضع خود را درباره استفاده از اس-۴۰۰ به اطلاع همتای امریکایی رسانده و حتی مایل است تعداد بیشتری از این سیستم‌ها را از روسیه خریداری کند.

به گزارش کابل۲۴، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در گفتگو با «سی بی اس» از آمادگی این کشور برای خرید شمار بیشتری از سیستم های پدافندی اس-۴۰۰ از روسیه خبر داد حال آنکه امریکا پیشتر مدعی شده بود چنین اقدامی تبعات امنیتی برای متحدان ناتو در پی خواهد داشت.

اردوغان در این باره گفت: در دیداری که در ماه میلادی ژوئن و در حاشیه اجلاس ناتوم با جو بایدن رئیس جمهور امریکا داشتم؛ به او همه چیز را توضیح دادم.

وی همچنین گفت که امتناع امریکا از فروش پاتریوت به ترکیه، دولت آنکارا را به خرید اس- ۴۰۰ واداشت.

اردوغان افزود: در آینده هیچ‌کس از هیچ کشور و در هیچ سطحی نمی تواند در باب اینکه ترکیه چه سیستم دفاعی می خرد؛ مداخله کند.

پیشتر هم اردوغان در ماه میلادی آگست گفته بود که آنکارا هیچ تردیدی درباره اینکه برای بار دوم از روسیه اس-۴۰۰ بخرد؛ ندارد حال آنکه آنکارا-مسکو چه در زمینه خرید اس-۴۰۰ باشد و چه در سایر حوزه های صنایع دفاع، در حال انجام اقدامات زیادی هستند

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *