تشکیل پرونده قضایی برای منتشرکنندگان مصادیق توهین‌آمیز درباره مرگ رئیسی

پولیس فتا برای تعدادی از کاربران فضای مجازی که درباره سانحه بالگرد رئیس‌جمهور ایران مطالبی به گفته آن‌ها توهین‌آمیز منتشر کرده بودند، پرونده قضایی تشکیل داد.

بعد از کشته شدن ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران فضای دو قطبی در ایکس بیش از هر زمان دیگر مشهود است.

جمعی از کاربران حامی حکومت در شبکه‌های اجتماعی با «شهید» نامیدن ابراهیم رئیسی از «مردمی بودن» او سخن گفتند، جمعی دیگر که مخالف نظام سیاسی ایران هستند به ابراز شادمانی در برابر این رویداد مشغول شدند.

در این میان، گروهی هم با اشاره به سوابق قضایی و سیاسی رئیسی، چنین مرگی را نتیجه عمل‌کرد او دانستند.

در چنین فضایی، شماری از چهره‌های شناخته‌شده منتسب به اپوزیسیون در خارج از ایران تا کاربران مخالفی که با نام‌های کاربری مستعار یا غیرمستعار در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند، برای اظهارنظر درباره ابراهیم رئیسی از زبان طعنه و کنایه استفاده کردند.

سعید افکاری، برادر نوید افکاری، کشتی‌گیر اعدام‌شده در حساب کاربری خود در شبکه ایکس با بیان اینکه در سال‌های گذشته تا این حد مادرش را خوشحال ندیده است، نوشت: ««امیدوارم حداقل برای چند لحظه هم که شده ذره‌ای از دردی که ما کشیدیم رو تجربه کرده باشی.»

گروه دیگری از مخالفان نظام سیاسی ایران با اشاره نقش ابراهیم رئیسی در سرکوب مخالفان و معترضان در داخل ایران و اعدام برخی از آن‌ها، نتیجه گرفتند که او «مستحق چنین مرگی» بود. هرچند در کنار این دیدگاه، افرادی هم بر این نظر بودند که ابراهیم رئیسی باید زنده می‌ماند تا به دلیل عملکردش محاکمه می‌شد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *