آتش‌سوزی در یونان؛ اجساد سوخته ۱۸ مهاجر پیدا شد

موج جدید آتش‌سوزی‌ها در یونان طی دو روز بیست کشته برجای گذاشت. در این میان آتش‌نشانان اجساد هجده نفر را که احتمال می‌رود از مهاجران غیرقانونی باشند، پیدا کردند.

به گزارش کابل۲۴ به نقل از یورونیوز؛ سخنگوی سازمان آتش‌‌نشانی یونان دراین باره گفت که این اجساد در پارک ملی دادیا، نزدیک مرز با ترکیه پیدا شدند.

این محل نقطه ورودی است که اغلب توسط مهاجران مورد استفاده قرار می‌گیرد. پارک ملی دادیا پناهگاه گونه‌های کمیاب پرندگان از جمله پرندگان شکاری نیز هست.

وی درباره این قربانیان که در شمال شهر الکساندروپولیس پیدا شدند، ادامه داد: «این احتمال وجود دارد که آن‌ها افرادی باشند که به طورغیرقانونی وارد کشور شده باشند»، زیرا از طرف هیچ یک از ساکنان منطقه اعلام مفقودی نشده است.

آخرین تلفات این موج جدید آتش سوزی‌ها در طی دو روز گذشته به ۲۰ نفر رسیده است، چرا که به جز اجساد پیدا شده مهاجران، روز دوشنبه نیز جنازه یک مهاجر دیگر به همراه یک چوپان پیر در شمال آتن پیدا شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به موج قبلی آتش‌سوزی و کشته شدن پنج نفر در جریان آن به خبرگزاری فرانسه گفت: «وضعیت مشابه ماه ژوئیه است.»

مناطق مختلف درگیر در آتش‌سوزی

شعله‌های آتش در شمال شرقی یونان و نیز در جزایر اویا و کیتنوس و همچنین در منطقه بوئوتیا (واقع در شمال پایتخت) همچنان در حال گسترش است.

بادهای شدید و دمای نزدیک به ۴۱ درجه از عوامل شعله‌ور شدن آتش است.

مقامات یونان روز سه‌شنبه دستور تخلیه منطقه‌ای در شمال آتن را به دلیل خطر آتش‌سوزی‌های بزرگ صادر کردند.

به گفته خبرنگار خبرگزاری فرانسه، منطقه آنو لیوسیا، با ۲۵ هزار نفر جمعیت، پس از سوختن خانه‌ها در منطقه همجوارش دستور تخلیه گرفت.

در همین روز وقوع آتش‌سوزی جدیدی در منطقه صنعتی آسپروپیرگوس در حومه غربی آتن موجب فراگرفته شدن منطقه توسط ابر سیاه خفه‌کننده‌ای شد.

از مردم منطقه خواسته شده تا در خانه‌های خود بمانند، همچنین بخش‌هایی از جاده‌ها نیز همچنان بسته است.

به گفته کارشناسان هواشناسی پیش بینی می شود که آتش‌سوزی‌های این منطقه تا روز جمعه ادامه داشته باشد.

در جزیره رودس یونان نیز آتش‌سوزی از ۱۸ ماه ژوئیه آغاز شده است و تاکنون ۱۷۷۷۰ هکتار را درنوردیده است که منجر به تخلیه ۲۰ هزار نفر از جمله گردشگران منطقه شده است.

کمک‌های بین‌المللی

بر اساس گزارش آتش‌نشانان یونانی تاکنون بیش از ۶۰ آتش سوزی در طی ۲۴ ساعت گذشته شمارش شده است.

شش کشور کمک‌های خود را از طریق ساز و کار حفاظت مدنی اتحادیه اروپا ارسال کرده‌اند.

بر طبق گفته‌های سخنگوی آتش‌نشانی، حدود ۱۲۰ آتش نشان از قبرس، رومانی، جمهوری چک، کرواسی، آلمان و صربستان برای مشارکت در این عملیات حضور یافته‌اند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.