برای اولین بار در جهان قاتلی در امریکا با «گاز نیتروژن» اعدام شد

یک مجرم محکوم به مجازات اعدام در ایالت آلابامای امریکا با گاز نیتروژن اعدام شد. با این روش اعدام که برای اولین بار در جهان صورت گرفت، کنت یوجین اسمیتِ به قتل عمد متهم، اعدام شد.

اسمیت، ۵۸ ساله، با این استدلال که اعدام، مجازاتی ظالمانه و غیرعادی است دو بار از دیوان عالی و نیز دادگاه فدرال درخواست تجدیدنظر در حکم صادره را کرده بود اما هر دو درخواستش رد شده بود.

به گزارش کابل‌۲۴؛ اجرای حکم اعدام وی در سال ۲۰۲۲ میلادی در ایالت آلاباما از طریق تزریق مایع کشنده ناموفق بود.

کنت یوجین اسمیت، به جرم قتل الیزابت سنت، همسر یک کشیش در سال ۱۹۸۹ میلادی به اعدام محکوم شد.

به گزارش «مرکز اطلاع‌رسانی مجازات اعدام»، آقای اسمیت اولین مجرمی است که برای اولین بار با استفاده از گاز نیتروژن اعدام شد.

گفته می‌شود یافتن داروهای مورد استفاده برای اعدام با تزریق در امریکا دشوار شده است و از این رو آلاباما و دو ایالت دیگر در این کشور اعدام با نیتروژن را تایید کرده‌اند.

این مرد محکوم به اعدام پس از اینکه گاز نیتروژن به داخل ماسک تزریق شد، لحظاتی پیش از آن که بمیرد لبخندی زده، سرش را به طرف خانواده‌اش برگردانده و با زبان اشاره به آنها گفته است که «دوست‌شان دارد».

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *