اعتراض زنان فرانسه علیه خشونت

خشونت علیه زنان باردیگر آن‌ها را به خیابان‌ها کشاند و زنان فرانسوی اقدام به برگزاری اعتراض خیابانی کردند.

به گزارش کابل۲۴، به نقل از فرانس ۲۴، خشونت علیه زنان باردیگر آن‌ها را به خیابان‌ها کشاند و زنان فرانسوی اقدام به برگزاری اعتراض خیابانی کردند.

این تظاهرات در پاریس و دیگر شهرهای فرانسه، با فراخوان از طرف تشکل «همه ما زنان» برگزار گردید.

این تجمع در اعتراض به آزار و اذیت جنسی و نسل کشی زنان در فرانسه صورت گرفت.

چندی پیش امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه ضمن اعتراف به خشونت علیه زنان، آن را مایه ننگ کشورش دانسته بود.

بر اساس آمار رسمی فقط در سال ۲۰۱۹ در مجموع ۱۴۶ زن در فرانسه به دلیل خشونت خانگی جان باختند که در مقایسه با سال قبل از آن افزایش نشان می‌داد.

خشونت خانگی در فرانسه فقط به زنان محدود نمی‌شود. به دنبال راه اندازی جنبش گسترده‌ای در اینترنت درباره هتک حرمت جنسی کودکان در خانواده، دولت فرانسه وعده داد مقررات علیه تجاوز به کودکان تشدید خواهد شد. قربانیان در فضای مجازی گزارش‌هایی درباره تجارب خود از سو رفتار جنسی در بین خانواده‌هایشان منتشر کرده بودند.

ژانویه امسال امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در پیامی در شبکه‌های اجتماعی وعده داد نظارت و پیشگیری از هتک حرمت جنسی کودکان دبستانی و راهنمایی افزایش می‌یابد و وزارت بهداشت، هزینه درمان روانی کودکان قربانی خشونت جنسی را تأمین خواهد کرد.

پیش از این، ژرالد دارمانن اعلام کرد که به‌منظور کنترل خشونت‌ها علیه زنان، بررسی شکایات مربوط به خشونت‌های زناشویی در اولویت قرار می‌گیرد و در هر ادارهٔ پولیس و هر پاسگاه ژاندارمری یک افسر متخصص خشونت تعیین می‌شود.

وزیر داخله فرانسه در مصاحبه‌ای ضمن اعلام آن‌که در سال ۲۰۲۰ میلادی مجموعا ۱۰۱ زن به‌دست شریک کنونی یا پیشین زندگی خود به قتل رسیده‌اند، افزود که پلیس این کشور در سال گذشته بیش از ۴۰۰ هزار بار، معادل ۴۵ بار در ساعت، در نزاع‌های خانگی مداخله کرده است.

آقای دارمانن همچنین وعده داد که برای پیگیری شکایات پرشمار در این زمینه، استخدام افسران پولیس قضایی را تسهیل خواهد کرد.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *