محکومیت زن آلمانی عضو داعش به جرم بستن دختر ایزدی با زنجیر تا مرگ

جنیفر ونیش»، زن ۳۰ ساله آلمانی و یکی از اعضای پیشین گروه داعش به جرم تشنه و گرسنه نگاه داشتن یک دختر بچه ایزدی به ۱۰ سال حبس محکوم شد. این دختر ایزدی بدلیل تشنگی و گرسنگی جان خود را از دست داد. گم

به گزارش کابل۲۴، به نقل از یورو نیوز، یک دادگاه کیفری در شهر مونیخ صبح دوشنبه ۲۵ اکتبر این حکم را صادر کرد.

دادستان‌های آلمانی در کیفرخواست گفته بودند که این زن آلمانی به همراه شوهرش، عضو گروه داعش، یک زن و این نوجوان ایزدی را در سال ۲۰۱۵ به‌ عنوان «برده» در شهر موصل خریداری کرده اند.
دادستان اصلی این پرونده خانم ونیش را متهم کرده بود که پس از «بیماری دختر نوجوان ایزدی این زن آلمانی او را در بیرون خانه غل و زنجیر کرده و بیرحمانه اجازه داده تا او در گرمای سوزان از تشنگی جان بدهد.»

دادستان های پرونده می گویند طاها الجمالی، شوهر و عضو گروه داعش، اجازه تام و تمام شکنجه این دختر ایزدی را در اختیار همسرش گذاشته است. طاها الجمالی نیز بطور جداگانه در شهر فرانکفورت روند دادگاهی شدن را به جرم عضویت در داعش و شرکت در جنایت جنگی طی می کند.

پیش از این جنیفر ونیش، به جرم «جنایت جنگی علیه ایزدی ها» محکوم به حبس ابد شده بود.

چندی پیش چندین خانواده داعش آلمانی از عراق و سوریه به آلمان انتقال داده شدند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *