خواهر اون به جانشینی برادرش نزدیک‌تر شد

خواهر و مشاور ارشد کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی به منصبی عالی‌تر در سلسله مراتب حکومتی ارتقا یافت.

به گزارش کابل۲۴، به نقل از یورونیوز، خواهر اون به جانشینی برادرش نزدیک‌تر شد و مشاور ارشد کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی که گمانه‌زنی‌ها از احتمال به دست گرفتن رهبری این کشور توسط او در آینده قوت گرفته به منصبی عالی‌تر در سلسله مراتب حکومتی ارتقا یافت.

خبرگزاری رسمی کوریای شمالی با اعلام این مطلب تصریح کرد که «کیم یو جونگ»، بواسطه ارتباط بسیار نزدیک و نفوذ بالا نزد برادرش به عنوان عضو کمیسیون امور کشوری منصوب شده است.

این انتصاب در چارچوب مجموعه‌ای از تغییرات تازه در رأس تشکیلات حکومتی که به تأیید مجمع عالی خلق، تنها پارلمان جمهوری خلق کوریای شمالی نیز رسید، انجام شده است.

روزنامه رسمی رودونگ سینمون، ارگان کمیته مرکزی حزب کارگران کوریا روز پنجشنبه تصاویر هشت عضو جدید کمیسیون امور کشوری را منتشر کرد که «کیم یو جونگ» بواسطه جوانی و اینکه تنها زن در این مجموعه بود از دیگران متمایز شده بود.

کیم یو جونگ اغلب و به ویژه در جریان دیدارهای رهبر کره شمالی با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین امریکا و مون جائه این، رئیس جمهوری کوریای جنوبی، در کنار برادرش دیده شده است که در دوران جوانی دوران تحصیل را با هم در سوئیس گذرانده بودند.

نقش سیاسی این زن پرنفوذ در دستگاه حاکمه کوریای شمالی مدت‌ها است که به موضوعی برای حدس و گمانه‌زنی‌ها تبدیل شده است. از او در این میان اغلب به عنوان جانشین احتمالی برادرش نام برده می‌شود که در صورت تحقق این امر، کیم یو جونگ نخستین رهبر زن در این کشور محافظه‌کار در جهان خواهد بود.

وی بیشتر با اظهارات تند علیه واشنگتن و سئول، بویژه در جریان ماجرای تخریب دفتر ارتباطات میان دو کره که توسط همسایه جنوبی ساخته و اداره می‌شد، نام خود را بر سر زبان‌ها انداخته بود.

وی کوریای جنوبی را متهم کرده بود که با تحرکات مرزی زمینه تنش‌آفرینی در افکار عمومی و ترغیب شهروندان این کشور برای فرار به آن سوی مرزها را فراهم کرده است.

این در حالیست که وی پس از ارتقای رتبه‌های متوالی که طی سال‌های اخیر از آن بهره‌مند شده به تازگی اعلام کرده که کشورش در صورت احترام متقابل حاضر به مذاکره با کره جنوبی برای کاستن از تنش‌ها است.

کیم یو جونگ ۳۴ ساله با عضویت در کمیسیون امور کشوری پس از ارتقا رتبه‌های متوالی اینک به یکی از بالاترین مناصب در سلسه‌مراتب حکومتی دست پیدا کرده است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *