ایلان ماسک برای ارائه انترنت به مکاتب روستایی پیش قدم شد

ایلان ماسک و فابیو فاریا، وزیر ارتباطات برازیل روز سه‌شنبه در آستین مرکز ایالت تگزاس ایالات متحده با یکدیگر دیدار و در مورد همکاری احتمالی به منظور ارائه اینترنت به مدارس روستایی و رصد جنگل‌زدایی غیرقانونی در آمازون با استفاده ار فناوری‌های اسپیس‌ایکس گفتگو کردند.

به گزارش کابل۲۴ به نقل از یورونیوز، دولت برزیل پس از انجام این دیدار با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که دو طرف در مورد راهکارهای ایجاد یک سرویس پهن باند اینترنت با کمک فناروی‌های ایپیس‌ایکس و اینترنت ماهواره‌ای استارلینک مذاکره کرده‌اند.

وزیر ارتباطات برازیل نیز با انتشار ویدیویی کوتاه از دیدار خود با مدیرعامل شرکت اسپیس‌ایکس که در حوزه فناوری‌های اکتشاف فضایی فعال است، از تلاش پیگیر خود برای جذب شرکت‌های نوآور و بدل کردن برازیل به قطب نوآوری امریکای لاتین بر پایه اینترنت نسل پنجم(5G) خبر داد.

او در این ویدیو همکاری برازیل با شرکت اسپیس‌ایکس را مایه خرسندی دانست و هدف از تلاش این کشور را برای امضای سند همکاری با اسپیس‌ایکس، دریافت کمک برای کنترل آتش‌سوزی‌ها و جنگل‌زدایی غیرقانونی در آمازون و ارائه خدمات اینترنت به مناطق روستایی، مراکز بهداشتی و مکان‌های دورافتاده اعلام کرد.

ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان نیز در این ویدیو با تایید اظهارات وزیر ارتباطات برازیل از کمک به حفظ جنگل‌های آمازون
برزیل در اجلاس اخیر تغییرات آب و هوایی که در گلاسکوی اسکاتلند برگزار شد، در مقابل انتقادها از تسریع روند جنگل‌زادیی در این کشور، وعده داد که دو سال زودتر از هدف اعلام شده پیشین و تا سال ۲۰۲۸ به جنگل‌زدایی غیرقانونی پایان دهد.

آقای ماسک اخیرا در یک نظرسنجی که در توییتر برگزار کرده بود از کاربران خواسته بود در مورد فروش ۵ میلیارد سهام‌اش در شرکت تسلا نظر بدهند.

این کار تنها چند روز پس از آن انجام شد که او در واکنش به طرح «مالیات میلیاردرها» که از سوی برخی نمایندگان دموکرات‌ کنگره آمریکا مطرح شده بود، یک نظرسنجی توییتری به راه انداخت و نظر ۶۲.۶ میلیون دنبال‌کننده(فالوور) خود را درباره فروش ۱۰ درصد از سهام خود جویا شد.

با موافقت نزدیک به ۵۸ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی با فروش ۱۰ درصد از سهام ایلان ماسک در تسلا، او در اولین اقدام فروش سهام از سال ۲۰۱۶ میلادی، حدود ۳.۶ میلیون سهم تسلا را به ارزش حدود ۴ میلیارد دالر  فروخت.

او همچنین ۹۳۴ هزار سهم را نیز پس از استفاده از حق اختیار فروش ۲.۲ میلیون اوراق آتی شرکت تسلا به قیمت ۱.۱ میلیارد دالر فروخت.

بنا بر گزارش فوربس، ۴.۵ میلیون سهم فروخته شده معادل حدود ۳ درصد از کل دارایی او در شرکت موترسازی تسلا بود که بخش بزرگی از ثروت ۲۸۱.۶ میلیارد دالری او را تشکیل می‌دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *