بریتانیا در سال ۲۰۲۳ صدور ویزا برای پزشکان خارجی را دو برابر کرد

اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهند که بریتانیا در سال ۲۰۲۳ تعداد صدور ویزا برای کادر درمان خارجی را تقریباً دو برابر کرده است.

بر اساس آمارهای رسمی، بریتانیا در سال ۲۰۲۳ میلادی ۳۳۷ هزار و ۲۴۰ ویزای کار صادر کرده که ۲۶ درصد بیشتر از سال ۲۰۲۲ بوده است.

به گزارش کابل‌۲۴؛ این آمارها نشان می‌دهند که این تغییر نرخ به دلیل افزایش ۹۱ درصدی تعداد ویزاها برای کادر درمان خارجی در سال ۲۰۲۳ بوده است.

از مجموع ۱۴۶ هزار و ۴۷۷ ویزای صادر شده برای افراد شاغل در حوزه مراقبت‌های بهداشتی، کمی بیش از ۶۰ درصد آن برای افراد شاغل در حوزه مراقبت از افراد بوده است.

دولت سوناک برای کاهش نرخ مهاجرت به بریتانیا، قوانین صدور ویزا را سخت‌تر کرد، تصمیمی که با انتقاد کارفرمایان و اتحادیه‌های کارگری مواجه شد.

آن‌ها بر این نظرند که حوزه مراقبت‌ از افراد با کمبود نیرو مواجه است.

بریتانیا از فبروری ۲۰۲۲ برای پر کردن جای خالی بیش از ۱۵۰ هزار نفر در حوزه مراقبت از سالخوردگان، شرایط صدور ویزا برای کارمندان خارجی شاغل در حوزه مراقبت‌های بهداشتی را تسهیل کرد.

با این حال، موسسات خیریه هشدار داده‌اند که چنین اتکایی به نیروی کار خارجی، خطر سوء‌استفاده از آن‌ها را افزایش می‌دهد.

آن‌ها بر این نظرند که دولت می‌تواند با افزایش دستمزدها به جذب کارگران بومی در این حوزه کمک کند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *