عراق سیستم دفاع هوایی می‌خرد

یک نماینده پارلمان عراق از تمایل بغداد برای خرید سیست‌های پدافند هوایی از سه کشور خبر داد.

به گزارش کابل۲۴، به نقل از سایت النشره، بدر الزیادی، عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق در سخنانی اظهار کرد که مقامات کشورش تمایل به خرید سیستم پدافند هوایی از سه کشور را دارند.

وی در این باره تصریح  کرد: پرونده تسلیحاتی به مبالغ هنگفتی نیاز دارد و بودجه سال جاری بیشتر عملیاتی بود و بودجه کافی برای انعقاد قراردادهای تسلیحاتی میان وزارت دفاع و سایر منابع تسلیحاتی اختصاص داده نشد.

الزیادی افزود: کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان تحقیقی را برای افزایش مبالغ اختصاص داده شده به وزارت دفاع به مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق ارائه داد تا وزارت دفاع بتواند قراردادهایی را منعقد کند و سیستم پدافند هوایی و سایر نیازهای خود را تکمیل کند.

وی ادامه داد: عراق به یک سیستم پدافند هوایی توسعه یافته نیاز دارد تا همه اراضی خود را تحت پوشش قرار دهد.

الزیادی همچنین اعلام کرد: قیمت این سیستم بالاست و عراق تمایل به خریداری سامانه مذکور از فرانسه، کره و روسیه دارد.

پیشتر وال استریت ژورنال اعلام کرده بود که مقامات عراق درحال بررسی خرید سیستم های “اس-۴۰۰” روسیه هستند؛ اما وزارت خارجه امریکا آنها را تهدید به تحریم در صورت خریداری این سیستم از مسکو کرده است.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *