ورود افراد غیر مسئول به پنجشیر ممنوع شد

کابینه‌ دولت طالبان از وزارت دفاع «امارت اسلامی» خواسته‌است که برای تامین امنیت بهتر، از ورود افراد «غیرمسئول» به ولایت پنجشیر جلوگیری کند.اداره‌ امور حکومت طالبان، امروز (پنج‌شنبه، ۲۷ عقرب) در خبرنامه‌ای نوشته‌است که «وزارت دفاع مؤظف شده‌است تا به‌خاطر تأمین امنیت بهتر و اطمینان از بهبود وضعیت امنیتی در پنجشیر از ورود افراد غیرمسئول در تمامی دروازه‌های ورودی این ولایت توسط تلاشی منظم جلوگیری کند».

این تصمیمم در جلسه‌ دهم کابینه‌ «امارت اسلامی» اتخاذ شده‌است.

در خبرنامه اداره امور حکومت طالبان توضیح بیش‌تری در مورد افراد «غیرمسئول» که شامل چه کسانی می‌‌شوند، توضیح داده‌ نشده‌است‌.

طبق این خبرنامه، کابینه‌ طالبان وزارت‌ها و ادارات را نیز موظف کرده‌ تا دفاتر مربوطه‌ خود را در پنجشیر دوباره فعال و در بست‌های خالی‌شان افراد «مطمئین» را تعیین کنند.

به نظر می‌رسد این تصمیمم، برای جلوگیری از فعالیت طرفداران «جبهه مقاومت» ضد طالبان به رهبری احمد مسعود گرفته شده‌است.

در حالی ‌که طالبان کابل و ولایات را تصرف کرده‌بودند، احمد مسعود؛ فرزند احمدشاه مسعود با برخی از چهره‌ها از جمله امرالله صالح «جبهه مقاومت» را سازمان‌دهی کرد. این جبهه برای چند روز در برابر طالبان مقاومت کرد؛ اما سرانجام پنجشیر هم سقوط کرد و گفته می‌شود نیروهای «مقاومت» به کوه‌‌ها پناه برده‌ و رهبران این جبهه به تاجیکستان گریخته‌اند.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *