داعش مسئولیت حمله بر شفاخانه ۴۰۰ بستر را به عهده گرفت

گروه داعش مسئولیت دو انفجار مرگبار در نزدیکی شفاخانه ۴۰۰ بستر سردار داوود خان در مربوطات حوزه دهم امنیتی شهر کابل را بر عهده گرفته است؛ حملاتی که ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت.در بیانیه‌ای که در کانال تلگرامی منسوب به گروه داعش منتشر شده، آمده است که پنج جنگجوی این گروه حملات همزمان و هماهنگ را در این مکان انجام شده است .

این گروه افزوده که یکی از اعضای آن‌ قبل از ورود دیگران به ساختمان، کمربند انفجاری خود را در ورودی شفاخانه منفجر کرده است.

این حملات روز سه شنبه، ۱۱ عقرب روی داد و بنابر اعلام یکی از مقامات طالبان، انفجار اول در نزدیکی شفاخانه سردار محمد داوود خان و انفجار دوم در ورودی آن اتفاق افتاده است.

از سویی هم یک مقام ارشد دولت طالبان که نخواسته نام‌اش گرفته شود در گفتگو با بی بی سی از کشته شدن حمدالله نوروزی؛ یکی از فرماندهان ارشد طالبان در این رویداد خبر داده است.

حمدالله نوروزی از نخستین فرماندهان طالبان بود که در روز سقوط کابل وارد ارگ ریاست جمهوری شده بود.

او پیش از سقوط دولت پیشین، از فرماندهان نظامی طالبان در جنوب أفغانستان بود.

خبرگزاری فرانسه شمار کشته شدگان را «دستکم ۱۹ نفر» گزارش کرده اما ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان تاکنون مرگ تنها هفت نفر را تائید کرده است. با توجه به شدت حادثه بیم آن می‌رود که بر تعداد کشته ها و زخمی ها افزوده شود.

یکی از مسئولان حکومت طالبان از کشته شدن عامل انتحاری که سوار بر موتور، خود را مقابل ورودی بیمارستان منفجر کرد و دیگر عوامل این حمله در جریان درگیری در داخل محوطه بیمارستان خبر داد.

براساس گزارش‌ها در دو انفجار روز گذشته ۲۵ نفر کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شده‌اند.

 

آخرین حمله داعش در کابل به سوم اکتبر برمی‌گردد؛ یعنی زمانی که انفجار بمب در نزدیکی مسجد عیدگاه در شهر کابل دست‌کم هشت کشته برجای گذاشت.

مدیر خبرگزاری
کابل ۲۴ یک خبرگزاری مستقل است، راوی رویدادهای تازه افغانستان و جهان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز. کابل ۲۴ در بخش‌ بازتاب‌ خبرهای تازه، تهیه‌ گزارش‌، ارائه تحلیل‌های کارشناسانه و حمایت از حقوق انسانی همه مردم افغانستان به ویژه زنان و اقلیت‌ها، و تقویت‌ و ترویج آزادی‌های اساسی و انسانی فعال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *